Acer yeni Predator Helios dizüstü bilgisayarları tanıttı!

Tayvan merkezli bir bilgisayar ve donanım üreticisi Acer, ABD’de gerçekleştirdiği aktiflikte yeni oyuncu eserlerini tanıttı. Bunlar ortasında dizüstü bilgisayarlar olduğu üzere masaüstü bilgisayar, monitör, kulaklık, klavye, fare ve hatta sırt çantası bile bulunuyordu. Lakin en büyük ilgiyi Predator Helios 700 ve Predator Helios 300 eserleri gördü.

Acer, yeni Predator Helios dizüstü bilgisayarları tanıttı!

Tayvan merkezli şirket Acer, New York’ta düzenlediği next@Acer küresel basın konferansında iki yeni Predator Helios oyuncu dizüstü bilgisayarı modeli tanıttı.

Windows 10 işletim sistemli dizüstü bilgisayarlar oyuncuları rakiplerinin önüne taşıyacak yeni teknolojiler ve tasarım özellikleri ile adeta kullanıcıları büyülüyor. Fakat bu eserlerin içinde en büyük ilgiyi Predator Helios 700 ve Predator Helios 300 eserlerinin gördüğünü söyleyebiliriz.

Predator Helios 700 fiyatı ve özellikleri

Acer‘ın yeni Predator Helios 700 modelinden bahsedecek olursak; öne yanlışsız kayabilen eşsiz HyperDrift klavye yer alıyor. Bu klavye, dizüstü bilgisayarın üst kısmına direkt hava akımının artmasını sağlayarak oyunculara güçlü bileşenlerin potansiyelini sonuna kadar zorlama imkanı sunuyor. Cihazın termal sisteminin bir kesimi olan HyperDrift klavye, iki adet 3D fan, beş adet ısı borusu, bir buhar bölmesi ve Acer’in soğutma teknolojisinden meydana geliyor.

Klavye öne kaydırıldığında üstte ve ekranın altında iki adet ek hava girişi açılıyor. Cam paneli üzerinden dizüstü bilgisayarın ısı borularını da görülebiliyor. Öne hakikat kayan klavye daha yakına geldiği için oyuncular, 17 inç ekrana daha uygun bir aradan bakabiliyor. 

Windows 10 işletim sistemli ve her tuşunda farklı RGB aydınlatma bulunan dizüstü bilgisayarda, oyun içinde yapılan hareketler klavyenin aydınlatmasına yansıyor.

Yeni 9. Kuşak Intel Core i9 işlemcilerle gelen eser, NVIDIA GeForce RTX 2080 yahut 2070 GPU ve 64 GB’a kadar DDR4 bellek taşıyor. 3 ms reaksiyon müddetine sahip 17 inç 144 Hz FHD IPS ekranı olan Helios 700’de, 5 adet hoparlör ve bir subwoofer’dan oluşan ses sistemi de bulunuyor.

Etkinlikte verilen bilgiye nazaran Predator Helios 700 oyuncu dizüstü bilgisayarı, Nisan ayında Kuzey Amerika’da 2699 dolardan, Temmuz ayında EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölgesinde 2699 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Predator Helios 300 fiyatı ve özellikleri

Oldukça ilgi gören modeller ortasında yer alan Predator Helios 300, sunduğu özellikleri ve geliştirilen dizaynıyla artık çok daha uygun hale gelmiş görünüyor. Oyuncular 9. Jenerasyon Intel Core i7 modellerine kadar işlemci seçenekleri ve Max-Q dizaynlı NVIDIA GeForce RTX 2070 GPU ile üst seviye performansın tadını çıkaracak, Turbo tuşu ile de tek dokunuşla sürat aşırtma yapabilecek.

Killer DoubleShot™ Pro ise süratli ve kesintisiz ağ kontağı sunacak. 32 GB’a kadar DDR4 2666 MHz bellek ve RAID 0 olarak çalışan iki adede kadar PCIe NVMe SSD ile günümüzün AAA oyunlarını denemek isteyen oyun tutkunlarının beklentileri karşılayacağı düşünülüyor.

Predator Helios 300’ün en çok dikkat çeken özelliği ise yeni görünümü. Metal kasa artık öbür Predator dizüstü bilgisayarlarda bulunan deniz mavisi çizgilere klavye aydınlatmasına sahip. İnce çerçeveli ekran ve çağdaş Predator yazı tipine sahip yeni klavye tasarımı, aygıta havalı ve tezli bir görünüm sağlamış görünüyor.

Kendi sınıfı içinde 144 Hz ekrana birinci defa yer veren modellerden biri olan yeni Helios 300, 15,6 inç yahut 17,3 inç seçeneklerine sahip. Aygıtın ince çerçeveli ve parlak Full HD IPS1 ekranı, 3 ms reaksiyon müddetiyle imaj yırtılması yaşanmayan, kusursuz bir oyun tecrübesi sunuyor. Helios 300‘ün fiyatının 1199 Dolar üzere bir fiyat etiketi ile satışa sunulacağı belirtildi.

Başa dön tuşu