Acer’dan 3 Boyutlu Kamera: SpatialLabs Eyes

Acer, 3 boyutlu fotoğraf ve videolar çekilmesini sağlayan yeni kamerası SpatialLabs Eyes’ı tanıttı. 549 dolar karşılığında satın alınabilecek kamera, YouTube’da bile 3 boyutlu yayınlar yapılmasını sağlayacak.

Tayvan merkezli teknoloji devi Acer’dan dikkat çeken bir hamle geldi. Şirket, düzenlediği bir etkinlikte “SpatialLabs Eyes” olarak isimlendirdiği yeni bir kamera tanıttı. Bu kamera, alıştıklarımızın aksine 3 boyutlu fotoğraf ve video çekimleri yapılmasını mümkün kılıyor.

Oldukça kompakt bir yapıya sahip olan SpatialLabs Eyes, 8 MP çözünürlük sunan bir çift kameraya ev sahipliği yapıyor. Otomatik veya dokunmatik odaklama özelliklerinin yanı sıra EIS ve manuel ayar yapılabilmesine izin veren cihaz, YouTube, Teams, Zoom ve Google Meet’te 3 boyutlu canlı yayınlar gerçekleştirilmesini de sağlayacak.

Karşınızda Acer SpatialLabs Eyes

SpatialLabs Eyes

Acer SpatialLabs Eyes ile 3 boyutlu canlı yayın yapmak isteyen bir kullanıcının, SpatialLabs Player 3.0 yazılımını kullanması gerekecek. 3D görüntü desteği sunan monitörler, AR/VR ekipmanlar, projektörler ve 3D görüntü desteği veren gözlükler, bu yayınları veya çekilen fotoğraf ile videoları oynatabilecek.

3d kamera

Acer tarafından yapılan açıklamaya göre SpatialLabs Eyes, yılın son çeyreğinde ABD ile bazı Avrupa Birliği ülkelerinde satışa sunulacak. Şirket, bu ilginç ürününün fiyatını ise 549 dolar olarak açıkladı.

Kaynak :
https://www.engadget.com/acer-launches-a-compact-spatiallabs-camera-for-3d-photos-and-videos-060035723.html?src=rss

Başa dön tuşu