Airbnb’den izleyenlerde seyahat etme isteği doğuracak orjinal içerikler geliyor

Reuters kaynaklarına nazaran Airbnb, orjinal TV içerikleri üretmeye başlayacak. Bu içerikler, izleyicileri seyahat etmeye teşvik edecek ve bu seyahatler de dönüp dolaşıp Airbnb kasasına girecek. 
CEO Brian Chesky’den gelen söze nazaran proje şirketin idare kademesinde epey ilgi görüyor ve Airbnb buna yönelik bir stüdyo oluşturmayı planlıyor. Teze nazaran firma bu proje üzerinde üç yıldır baş yoruyor. 
Yakın vakitte bir belgesel üretimine imza atan Airbnb, bunu Tribeca Sinema Festivali’nde birinci sefer sergileyecek. Apple TV+ bünyesinde de bir belgesel serisine giren firma, yetkili Chris Lehane’den gelen açıklamaya nazaran sinemalara de giriş yapacak. Bu içerikler hem Airbnb uygulamasında hem de farklı platformlarda yer alacak. Bu kadar kesin bilgiye karşın Lehane’nin üstüne basa basa vurguladığına nazaran bu özel içerikler hâlâ “Ar&Ge kademesinde.” 

Yolculuklar ve tatillerdeki rolünü git gide büyüten Airbnb, artık yalnızca konaklama yeri sunmuyor. Firma size tecrübeler ismi altında çok sayıda program satmanın yanında restoran rezervasyonu da da seyahat için imkanlar da sunuyor. Reuters kaynağına nazaran firma işleri güzelce büyütüp kendi uçak rezervasyonu sistemini sunabilmek için Skyscanner’ı satın alarak bünyesine katmayı bile düşünmüştü.

Başa dön tuşu