AMD Radeon Navi ekran kartlarının fiyatı belli oldu

AMD’nin Computex 2019 fuarında sahneye çıkarması beklenen yeni Navi mimarisi detaylanmaya devam ediyor. Bu sefer Sapphire yöneticileri yeni ekran kartları ile ilgili çok değerli fiyat bilgisi verdi.

AMD Radeon Navi özellikleri ve fiyatı

AMD’nin Radeon RX 6xx serisi sonrasına konumlayacağı ve uygun fiyatlı olarak sunacağı Navi mimarisi beklenenin tersine yeni bir çekirdek mimarisi ile gelmeyecek. GCN mimarisine devam edeceği söz edilen Navi bu bakımdan Ray Tracing teknolojisini bir sonraki nesile bıraktı.

Sorulara yanıt veren Sapphire yöneticileri birinci etapta iki ekran kartı olacağını belirtiyor. Radeon Navi Pro ekran kartı biraz kırpılmış özelliklere sahip olacak ve 399$ fiyat etiketi ile GeForce RTX 2060 modelini hedefleyecek. Performans ise bir ölçü daha âlâ olacak.

Radeon Navi XT ise kırpılmamış Navi çekirdeği barındırıyor ve 499$ fiyat etiketi ile GeForce GTX 2070 modelinin karşısına çıkıyor. Yöneticiler Navi XT ekran kartının rakibinden daha güçlü olduğunu tabir ediyor.

Radeon Navi XT performansa kıymet veren oyuncuları hedeflerken Navi Pro ise RTX 2060 isteyen fakat bir ölçü daha uygun fiyat etiketi arayan oyuncuları hedefliyor. Sapphire yeni mimari için Toxic versiyonları da hazırlamış ve sıvı soğutma ile desteklemiş. Navi ekran kartlarının 27 Mayıs itibariyle tanıtılacağı ve 7 Temmuz tarihinde de piyasaya sürüleceği belirtiliyor.

 

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu