AMD Radeon RX 5700 duyuruldu!

AMD bugün yaptığı açıklamayla birlikte PC oyuncularına, meraklılara ve içerik üreticilere performans, özellik ve tecrübe konusunda yenilikler sunan, yüksek performanslı 7nm teknolojisi üzerine inşa edilmiş işlemci ve grafik eserlerini tanıttı.

AMD Radeon RX 5700 duyuruldu!

Yeni Zen 2 çekirdeği, sanayi trendindeki jenerasyona uygun performans artışını geride bırakarak, kendinden evvel gelen Zen mimarisine nazaran yüzde 15’e kadar daha fazla IPC sunuyor.

Zen 2 CPU çekirdeği, yeni jenerasyon AMD Ryzen ve EPYC işlemcileri güçlendirirken, tıpkı vakitte daha büyük arabellek boyutu ve tekrar tasarlanmış kayan nokta motoru barındırıyor. İçerisinde yeni 12-çekirdekli Ryzen 9 işlemcinin de bulunduğu 3. Kuşak AMD Ryzen masaüstü işlemci ailesi, gözle görülür bir performans sunuyor.

Buna ek olarak soket AM4 için geliştirilen, dünyanın birinci PCIe 4.0 takviyeli yonga seti AMD X570, piyasaya 50’den fazla yeni anakartla sunuluyor. RDNA oyun mimarisi, daha küçük bir boyutta daha güzel performans, güç ve bellek verimliliği sağlaması için üretildi.

7nm teknolojili AMD Radeon RX 5700-serisi oyuncu grafik kartı ailesi, yüksek süratli GDDR6 bellek ve PCIe 4.0 arayüzü için takviye sunuyor. 

AMD tıpkı vakitte PCIe 3.0’dan yüzde 42 daha yüksek bir depolama performansı gösteren 8, yüksek performanslı grafik kartları, ağ aygıtlarını ve NVMe şoförleri ile dahasını mümkün kılan, dünyanın birinci PCIe 4.0’e hazır, soket AM4 uyumlu yeni X570 yonga setini de tanıttı.

PC meraklıları X570 yonga setiyle anakartlarının bant genişliğini PCIe 3.0’ın iki katına çıkararak, kendi kurdukları sistemlerde daha fazla performans ve esneklik kazanabiliyorlar.

X570, AMD tarihindeki en geniş ekosistem hazırlığını da ASRock, ASUS, Colorful, Gigabyte, MSI’ın sunduğu 50’nin üzerinde yeni anakartla sunarken, içerisinde Galaxy, Gigabyte ve Phison’un da bulunduğu ortaklarından PCIe 4.0 depolama tahlilleri de sağlayacak.

AMD Radeon RX 5700 serisi grafik kartlarının Temmuz 2019’da piyasada olması bekleniyor. Daha fazla bilgi ise 10 Haziran 2019 Türkiye saati ile 13:00’da düzenlenecek olan AMD E3 canlı yayınında sunulacak. 

Başa dön tuşu