Çok iddialı! Apple Watch Series 6 özellikleri nasıl olacak?

Giyilebilir teknoloji bölümüne gereken değeri veren şirketlerin başında gelen Apple, akıllı saatleri ile başarılı satış sayıları elde ediyor. iPhone akıllı telefonlar ile ahenk içerisinde kusursuz bir halde çalışan bu saatler, sahipleri için kolay bir kullanım sunuyor. ABD merkezli şirketin yaz ayları sonunda iPhone 12 ailesi ile birlikte tanıtmayı düşündüğü Apple Watch Series 6 için ise teknoloji dünyasının beklentisi ziyadesiyle yüksek. Çünkü serinin beşinci modelinde fazla bir yenilik sunulmamış ve bu da birtakım hayal kırıklıklarına yol açmıştı.

Çok iddialı! Apple Watch Series 6 özellikleri nasıl olacak?

Bu sefer bir hayal kırıklığına yol açmak istemeyen şirket yetkilileri, çalışmalarına titizlik içerisinde devam ediyor. Bu durumdan ötürü da bahsi geçen saate eklenecek olan yeni özelliklere dair savlar da gün geçtikçe çoğalıyor.

Öyle ki, Apple Watch Series 6’nın gereken durumlarda sahibinin kandaki oksijenini ölçerek panik atak tespiti yapabileceği argüman ediliyor. Şayet saat kullanıcının panik atak olduğuna karar verirse onu uyaracak. Bu sayede şahıslar bu türlü bir rahatsızlığının olup olmadığını kolay bir halde anlayabilecek ve vakit kaybetmeden hekimine danışabilecek.

Apple Watch Series 6 özellikleri sırf bununla da sonlu kalmayacak. Ayrıyeten geçen sene çıkan modele nazaran yeni nesil  saat suya karşı çok daha güçlü hale getirilecek. Bunların yanı sıra aygıta eklenecek özelliklerden bir oburu de Touch ID olacak.

Böylelikle kullanıcılar daima olarak parola girmek zorunda kalmayacak ve parmak izleri ile bir arada saat daha inançlı hale gelecek. Son olarak alınan duyumlara nazaran Apple Watch Series 6 uyku takibi de yapabilecek.

Başa dön tuşu