Çok telefon kullanımı kafatasında minik çıkıntılara mı neden oluyor?

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte insanoğlunun olağan beden gelişimi de değişmeye başladı. Yüzyıllar evvel daima hareket halinde olan insanlık bugün bilgisayarın yahut telefonun başında saatlerini harcıyor. Beden da buna nazaran şekilleniyor.

Normal değil

Yapılan araştırmalar milenyum çağında yetişen çocuk ve gençlerin kafatasında minik bir şişlik çıkarmaya başladığını belirtiyor. Tıpta EEOP olarak bilinen minik şişlikler olağanda geç yaşlarda ve nadiren görünen bir durum fakat artık 18-30 yaş ortasında daha sık ortaya çıkmaya başladı.

Minik şişlikler tehlike işareti değil. Boynun daima aşağı gerçek bakması nedeniyle oluşan baskı kafatasının ardında şişlik olarak çıkıyor. Bununla birlikte kişinin daima olarak sıhhatsiz bir konumda oturduğunun işaretçisi. Aslında minik şişlikler

Araştırmacılar bu çeşit form bozukluklarının önümüzdeki devirde giderek artacağını düşünüyor. Aslında hali hazırda kol ağrıları, bilek ağrıları, parmak ağrıları, boyun ağrıları, uykusuzluk üzere süreksiz de olsa elektronik aygıt kaynaklı pek çok rahatsızlık ortaya çıkmış durumda.

 

Başa dön tuşu