Dilek Dayınlarlı ve Berkay Mollamustafaoğlu ile ScaleX Ventures’ı konuştuk

Yatırımcılar ile 2022 yılını değerlendirdiğimiz ve 2023 yılı için planlarını konuştuğumuz röportaj serimiz tüm hızıyla devam ediyor. Serimizin yeni bölümünün konukları ise ScaleX Ventures‘tan Dilek Dayınlarlı ve Berkay Mollamustafaoğlu oldu.

Türkiye’den girişimlerin küresel çapta ölçeklenmesine odaklanan ScaleX Ventures‘ı ilk olarak 2016 yılında sizlere aktarmıştık. 2020 yılından bu yana toplamda 14 yatırım gerçekleştiren ScaleX Ventures, en son ise geçtiğimiz Eylül ayında siber güvenliğe odaklanan bir girişim olarak karşımıza çıkan Kondukto’ya yatırım yaptı.

ScaleX Ventures’ın 14 yatırımının 4’ünün 2022 yılı içinde gerçekleştiğini de ekleyelim. Dilek Dayınlarlı ve Berkay Mollamustafaoğlu’nun bizimle paylaştığı bilgilere göre ScaleX Ventures’ın yatırım yaptığı 14 şirketin yüzde 40’ı yapay zeka teknolojileri üzerinde çözümler geliştiriyor.

Dilek Dayınlarlı ve Berkay Mollamustafaoğlu, yatırım yapılan şirketlerin kurucularının yatırım sonrasında ScaleX fonunun karından pay alacağı “Founders Partner” isimli programlarının detaylarını da röportajımız içinde bizlerle paylaştı. Dilek Dayınlarlı ve Berkay Mollamustafaoğlu ile gerçekleştirdiğimiz keyifli röportaj içinde ScaleX Ventures’ın 2022 yılını nasıl geçirdiğini, 2023 yılı için gelecek planlarını ve Founders Partner Program’ının detaylarını bulabilirsiniz. İyi seyirler.

Başa dön tuşu