DJI Mavic Air 2 parçalarına ayrıldı (Video)

Akıllı telefon, tablet ve dizüstü bilgisayar tamiri ile ilgili görüntüler çeken ve alanında uzman olan iFixit, artık de dünyanın en büyük drone üreticisi DJI’ın en yeni modeli Mavic Air 2’yi moleküllerine ayırdı.

DJI Mavic Air 2 modüllerine ayrıldı (Video)

iFixit tahminen de en güzel telefonları, tabletleri ve dizüstü bilgisayarları ayırmakla bilinir, lakin vakit zaman, teknoloji mükemmeli ticari dronların içine göz atmaktan geri kalmaz.

DJI‘nin en son uçan robotunun piyasaya sürülmesini fırsat bilen iFixit uzmanları, artık de 48 megapiksel kamera ile gelen Mavic Air 2’yi son vidasına kadar söktü. Tabir yerindeyse Mavic Air 2’nin adım adım moleküllerine ayrıldığını gösteren görüntü, keşke akıllı telefonların tamir edilmesi de bu kadar kolay olsaydı dedirtti.

Bilmeyenler için belirtelim, iFixit mühendisleri, inceledikleri aygıtları kesimlerine ayırıp tahlil ediyor ve tamir edilebilirlik durumlarına nazaran 0 ile 10 aralığında puan veriyor. “1 puan” tamiri en sıkıntı aygıtlara verilirken, “10 puan” ise tamiri en kolay aygıtlara veriliyor. Bu anlamda Mavic Air 2, onarılabilirlik ölçeğinde 10 üzerinden 6 puan aldı.

Dilerseniz Mavic Air 2‘nin, iFixit uzmanları tarafından sökülme sürecini gösteren görüntüyü aşağıdaki paylaşımdan inceleyebilirsiniz.

En düşük puana sahip olan aygıtlar, sökülmesi epey güç olduğundan tamiratı da epey kıymetli olabiliyor, ancak en yüksek puana sahip olan aygıtlar ise, sökülmesi daha kolay olduğundan tamiri da dolayısı ile daha ucuz oluyor.

Başa dön tuşu