DJI yeni eğitim robotunu duyurdu

Ticari Drone bölümünde önder durumda olsa da Çinli DJI firmasının asıl uzmanlık alanı robotik teknolojiler. Firma vakit zaman katma kıymet üreten projelerle karşımıza çıkıyor. DJI RoboMaster S1 eğitim için tasarlanmış birinci DJI robotu olma özelliğine sahip.

DJI RoboMaster S1 özellikleri ve fiyatı

DJI RoboMaster S1 gelişmiş sensörlere sahip geniş kapsamlı bir eğitim robotu ve elinden geldiği kadar uygun fiyatı ile rekabete katılmayı amaçlıyor. Genelde bu alandaki robot projeleri ya daha küçük çaplı teknolojilere sahip ya da daha değerli modüllerle genişletilebiliyor.

DJI RoboMaster S1 robotu 31 farklı sensörü ile etrafındaki ortamı olabildiğince ayrıntılandırıyor. Bir motor, Mecanum tekerlekler, mekanik bir gimbal, geniş açı kamera, altı adet PWM genişleme modülü ile robot pek çok projeye hazır.

Yazılımı içerisinde 6 adet yapay zekâ paketi yer alıyor. Bunlar görsel bilişim ve obje tanıma üzerine tasarlanmış. Kullanıcı isterse Phyton yahut daha kolay Scratch lisanı ile kendisine nazaran programlama da yapabiliyor. Robot öteki S1 robotlarla farklı çabalara girişebiliyor.

DJI RoboMaster S1 için 499$ fiyat etiketi belirlenmiş. PlayMore ismindeki daha kapsamlı paket ise yıl sonuna yanlışsız piyasada olacak. Bu pakette oyun denetimcisi, ekstra batarya ve atış için jel kapsüller yer alıyor. DJI eğitim kurumlarına çeşitli indirimler sunacak.

 

Başa dön tuşu