Döndürülebilir ekranlı ASUS ZenBook Flip 13 UX362

ZenBook Flip ailesinin katlanabilir 2’si bir ortada aygıtlar olduğunu evvelki modellerden biliyoruz. Pekala ASUS yeni ZenBook Flip 13 UX362 ile neleri geliştirdi ve hangi yeni teknolojileri hayatımıza getirdi, gelin daima birlikte yakından bakalım.

Döndürülebilir ekranlı ASUS ZenBook Flip 13 UX362

Tasarım tarafında bu aygıtla ile ilgili söylenecek hakikaten çok fazla şey var. Birinci göze çarpan, aygıtın 360 derece katlanabilen menteşelere sahip olması. Bu tasarım sayesinde bilgisayarınızı gerekli şartlarda katlayabiliyor ve otomatik olarak tablet moduna geçip, kutudan çıkan kalem takviyesi ile dokunmatik ekranın keyfini ve kullanım kolaylığı daha da fazla kullanabiliyorsunuz. Ayrıyeten başka yeni ZenBook modellerinden hatırlayacağımız ergolift dizaynına da sahip bu aygıt, olağan kullanımda yazma rahatlığı için 135 derecelik bir açıyla klavyeyi kaldırarak bilgisayarı daha rahat bir yazma konumuna getiriyor. Altta oluşan bu hava boşluğu tıpkı vakitte soğutmayı desteklerken ses performansına da katkı sağlıyor.

Çok işlevli, gelişmiş ve sağlam menteşelerinin yanında tasarım tarafında dikkat çeken başka bir yenilik NanoEdge çerçevesiz ekran. ASUS, ZenBook ailesinin öbür üyelerinde hayli dikkat çeken bu çerçevesiz tasarımı yeni ZenBook Flip 13 UX362’de de kullanıcılarına sunuyor. Çerçevelerin değerli oranda küçülmesi ve inceltilmesi ile ASUS, ekran gövde oranında %90 üzere çok şaşırtan sayılara ulaşmayı başarıyor. Bu sayede standart bir 12” bilgisayar kasa boyutunda 13” bir ekrana sahip olabiliyorsunuz. Bu üstün tasarım sayesinde aygıt evvelki standart modellere nazaran yüzde 10 daha küçük küçülerek dünyanın en kompakt katlanabilir bilgisayarı haline geliyor.

ASUS tüm bu gelişmiş tasarım yenilik ve teknolojilerini kullanıcıya sunarken eserlerin dayanıklılık kalitesine de epeyce titizlik göstermiş ve azamî dayanıklılığı sağlamak için, menteşe düzeneğini 20.000 çevrimli açma / kapama testine tabi tutmuş bu ve gibisi testler sonucunda dayanıklılık için ultra kuvvetli MIL-STD-810G standardını karşılamasını sağlamış.

Tasarımdan kelam ettikten sonra bu çok maksatlı, farklı senaryolarda kullanılabilen aygıtın donanım tarafında bize neler sunduğuna bakalım. ZenBook Flip 13 UX362 donanım tarafında da kullanıcıya üst düzey tahliller üretiyor. İçerisinde 8. Jenerasyon Intel Core işlemci ile gelen aygıt bu manada bugünkü teknolojinin bize sunduğu en uygun işlemcilerden birini barındırıyor. Bunun yanında Pcle SSD’ler ile depolama tarafında da kullanıcıya en süratli depolama tahlili sunulmuş. Bu son jenerasyon işlemci ve süratli SSD depoma imkanı, günlük işlerinizin yanı sıra tüm ağır temponuzda ve çoklu işlerinizde katiyetle size eşlik edebilecek düzeyde.

Kısaca özetlemek gerekirse 2’si bir ortada bir tasarım tahlili sunarak gerektiği durumlarda tablet modunda da kullanılabilen, son kuşak işlemci ve gelişmiş SSD depolama tahlilleri sunan bu aygıtın 1.3 kg hafifliğinde ve yalnızca 16 mm kalınlığında olması bizi pek şad etti. Dokunmatik ekranlı 2’si bir ortada modeller önümüzdeki devirde tercih edilebilir bir özellik olarak öne çıkacak üzere duruyor.

Başa dön tuşu