DualSense 5 kontrol cihazının çıkış tarihi ortaya çıktı!

Daha evvelki yazılarımızda da belirttiğimiz üzere; Sony geçtiğimiz Nisan ayında DualSense 5 denetim aygıtını tanıtmıştı. Lakin çıkış tarihi hakkında rastgele bir bilgi vermemişti. Sonunda aygıtın satış tarihi ve fiyatı sızdırıldı.

DualSense 5 denetim aygıtının çıkış tarihi ortaya çıktı!

Sony, PlayStation 5 denetim aygıtı DualSense 5’in nasıl bir dizayna sahip olacağını göstermiş, lakin ne vakit satışa sunacağı ve fiyatı hakkında rastgele bir bilgi vermemişti.

IronManPS5 isimli bir twitter kullanıcısı, DualSense 5 denetim aygıtının fiyatını ve ne vakit satışa çıkacağını açıkladı. IronManPS5 yapmış olduğu paylaşımda; Kuzey Avrupa, Birleşik Krallık, Amerika ve Kanada’da DualSense 5’in fiyatının sırası ile 59,99 dolar, 59,99 Kanada Doları, 59,99 euro, 54,99 sterlin olacağını açıkladı. Ayrıyeten paylaşımında denetim cihazının 20 Kasım 2020 tarihinden itibaren satılmaya başlanacağını sav etti.

Eğer denetim aygıtı, sav edildiği üzere Avrupa’da 59,99 euro fiyat etiketi ile satışa sunulursa, ülkemizde bu bedel vergiler hariç 450 TL üzere bir fiyata muadil olacaktır.

Ayrıca kısa mühlet evvel PlayStation 5 fiyatı hakkında da birtakım raporlar sızdırıldı. Bu raporlara nazaran PS5 fiyatı 500 dolar civarında olacak. Şayet bu fiyat yanlışsız ise, konsol ülkemizde yaklaşık olarak 8000 TL civarında bir fiyat etiketi ile satışa sunulacaktır.

Başa dön tuşu