EA Access, 24 Temmuz itibariyle Playstation 4’e geliyor

Electronic Arts sonunda EA Access oyun servisini Playstation 4 kullanıcılarının hizmetine sunuyor. Şirket yaptığı duyuruda servisin 24 Temmuz itibariyle erişilebilir olacağını belirtti.

Servis; oyuncuların FIFA, Battlefield, Star Wars Battlefront üzere oyunlar da dâhil olduğu EA kataloğundaki oyunlara erişmesini sağlayacak. Servise üye olunmasıyla birlikte oyuncular, ‘Play First Trial’ olarak bilinen ve yeni çıkan oyunları 10 saatlik müddetle deneme imkânı sunan hizmeti de kullanabilecek.

 

EA oyunları, oyun genişleme paketleri ve oyun içi satın almalarda %10’luk bir indirim sağlayacak olan EA Access’in aylık abonelik bedeli 5 dolar, yıllık abonelik bedeli ise 30 dolar olarak belirlenmiş.

Electronic Arts Stratejik Büyüme Lider Yardımcısı Matt Bilbey yaptığı açıklamada, “Abonelik servislerine ve dijital içeriğe yaptığımız yatırımlara devam ederken oyunlarımızı artık her iki konsol oyuncularına da sunmaya başlıyoruz. Gayemiz, oyunculara oyunlarımızı istedikleri platformda daha çok deneme ve oynama talihi vermek. Bu yüzden, PS4’e bu hizmeti getirdiğimiz için epey mutluyuz” sözlerini kullanmış.

EA Access, Xbox One konsollarda 2014 yılından bu yana kullanılıyor. Son olarak EA Access aboneliğinin Xbox One ve PS4 ortasında taşınamayacağını belirtelim.

Başa dön tuşu