Firefox güncellemeleri artık tarayıcı kapalıyken bile yapılacak

Mozilla, güncellemeleri yüklerken Firefox kullanıcılarının kullanıcı tecrübesini geliştirmek için Microsoft teknolojisini kullanıyor. Lakin Firefox 70 sürümünden itibaren tanınan tarayıcı  Windows Background Intelligent Service (BITS) ismi verilen bu servisle tam entegre çalışacak.

Güncellemeler art planda yapılacak

Aslında Firefox aslında BITS ismi verilen teknolojiyi kullanıyordu, fakat şirketten yapılan açıklamaya nazaran kısa oturumlarla gerçekleştirilen bu süreçler artık bir art plan misyonu olarak hizmet verebilecek. Yani daha açıklayıcı olursak, artık Firefox tarayıcınız kapalı olsa dahi art planda güncellemeleri kendisi yapabilecek.

Değişiklik, Firefox Platform Mühendisi Matt Howel tarafından açıklandı ve Matt mevzuyla ilgili olarak: “Güncelleme casusu, tarayıcı kapandıktan sonra güncellemeleri indirmek ve uygulamak için çalışmaya devam edecek bir art plan süreci olarak planlanıyor.” sözlerini kullandı. Bu özellik şu anda Firefox Nightly (geliştirici) sürümünde kullanılıyor ve yakın vakitte tarayıcının standart versiyonuna da gelmesi bekleniyor.

Başa dön tuşu