Google, Fitbit’i 2.1 milyar dolara satın aldı!

Akıllı saat pazarına daha emin adımlarla girmek istiyen Google, giyilebilir teknoloji eserleriyle bilinen Fitbit’i 2.1 milyar dolara satın alarak bünyesine dahil etti.

Google, Fitbit’i 2.1 milyar dolara satın aldı!

İnternet ve teknoloji devi Google, giyilebilir akıllı aygıt şirketi Fitbit‘i 2.1 milyar dolara satın aldığını resmi olarak duyurdu. Haber, Google’ın tanınan spor izleme şirketini satın almak için görüşmelerde bulunduğunu sav eden Reuters’in verdiği rapordan birkaç gün sonra ortaya geldi.

Son devirlerde donanıma daha fazla odaklanmaya başlayan şirket, bu alandaki en büyük rakipleri Samsung ve Apple‘a erişebilmeyi hedefliyor.

Fitbit tarafından yayınlanan başka bir basın açıklamasına nazaran, şirket “Fitbit sıhhat ve zindelik bilgilerinin Google reklamları için kullanılmayacağına” dikkat çekti. Sıhhat ve zindelik verisi önemli bir formda ele alınacak.

Fitbit’in donanım seçimleri her vakit kusursuz olmuştu ve Google’a Android’in gelecekteki entegre giyilebilir aygıtlar geliştirmesi için çok daha güçlü bir temel sağlamıştır. Şirketin fitness takibi konusundaki güçlü odağı, doğal olarak Google’ın mevcut Google Fit uygulamalarına da entegre edilebilir. Hatta Google’a, Apple Watch’ın iPhone ile olan derin fitness izleme entegrasyonuna sağlam bir alternatif sunabilir.

Fitbit, Google’ın sıhhat odaklı giyilebilir eserlere yaptığı birinci yatırım değil. Şirket, 2015 yılında Fossil‘in kapalı akıllı saat teknolojisini satın almak için 40 milyon dolar harcamıştı.

Başa dön tuşu