Google Glass Enterprise 2 duyuruldu!

Qualcomm Technologies, Google Glass Enterprise Edition 2 akıllı gözlüklerinin Snapdragon XR1 platformundan güç aldığını duyurdu. Çalışanların güvenlik ve aktifliğini geliştirmelerine yardımcı olacak halde tasarlanan Glass, lojistik ve üretimden, alan hizmeti ve eğitime kadar çeşitli dal çalışanlarına eller hür erişim sağlayarak muhtaçlıkları olan bilgi ve araçlara ulaşmalarını sağlıyor.

Google Glass Enterprise 2 duyuruldu!

Snapdragon XR1’in heterojen programlama mimarisi üzerinde kurulan gözlükler çok çekirdekli işlemci, grafik işlemci ve Qualcomm Yapay Zeka Motoru’ndan oluşuyor. Bu teknolojiler sayesinde harika pil ömrü için gereken güç tasarrufu ve geliştirilmiş performans için ısı verimliliği sağlanıyor.

Platform birebir vakitte bilgisayar görüşünü desteklerken düşük güçte görüntü yakalama ve geliştirilmiş makine öğrenmesi yeteneklerine sahip. Qualcomm Technologies Artırılmış Gerçeklik departmanı lideri Hugo Swart, “Qualcomm Technologies Snapdragon XR1’ı yüksek kaliteli tecrübeler sunacak biçimde geliştirdi ve biz Google’ın bu platformu güzelleştirmesinden epeyce mutluyuz.

Glass çalışanların verimliliğini arttırmaya yönelik güçlü tahliller sunuyor. Küçük, hafif tasarımı ve XR1’in sağladığı düşük güç sayesinde çalışanlar akıllı gözlükleri daha uzun müddet takabiliyor. Glass’ı sürat, katılık ve güvenlik konusunda çalışanlara sağladığı kolaylıklar için, tıpkı vakitte irtibat kurma ve iş yapma formumuzu dönüştürme yolunda destekliyoruz” dedi.

Google Enterprise Edition 2 artık makul kesimlerdeki kurumsal müşterilerle saha denemesi etabında. 

Başa dön tuşu