Google tarafından paylaşılan Pixel 4 görseli karşınızda

Google’ın yeni amiral gemisi Pixel 4, yılın en çok beklenen modellerinden biri. Yavaş yavaş aygıt hakkında sızıntılar da gelmeye başladı. Örneğin bunlardan biri geçtiğimiz günlerde sizlere aktardığımız görseller. Bir anda gündemi meşgul eden bu Pixel 4 manzaraları OnLeaks tarafından paylaşılmıştı. Google’ın Twitter hesabı da bir sürpriz yaparak Pixel 4’ün görsellerini kendisi paylaştı.

Çift kamera

Bildiğiniz üzere Pixel telefonlar bugüne kadar daima tek art kamera ile geldi. Lakin tek art kamerasına karşın yazılım dayanağı sayesinde takdirleri toplamayı başardı. Pixel 4’de ise görsellerden görebileceğiniz üzere çift kameralı yapıya geçilmesi bekleniyor. Bu çift kamera kare şeklinde lens alanı içerisine yerleştirilmiş. Haberlerimizi yakından takip edenlerin hatırlayacağı üzere Apple’ın yeni iPhone’larında da kare biçiminde bu lens dizaynının benimsenmesi bekleniyor. Ayrıyeten Pixel 4’ün lens bölgesi içerisinde kameralar haricinde farklı sensörler var üzere. Google, üç boyutlu algılama ve artırılmış gerçeklik üzere hususlarda özel çalışmalar yapıyor olabilir.

Arka tarafa bakıldığında Google logosu haricinde diğer bir şey göremiyoruz. Bu da parmak izi sensörünün ekranın altına taşındığı manasına geliyor olabilir. Aygıtın öteki özellikleri kestirim edebileceğiniz üzere günümüz amiral gemilerine emsal olacaktır.

Google’ın alışık olunduğu üzere Pixel 4 ve Pixel 4 XL olmak üzere iki farklı model geliştirdiği düşünülüyor. Görünen o ki yeni Pixel telefonlar seriyi farklı bir noktaya taşımaya hazırlanıyor. Aygıtların ne vakit resmiyet kazanacağı ile ilgili rastgele bir bilgi şimdilik açıklanmadı.

Başa dön tuşu