Google yeni bir Chromecast üzerinde çalışıyor

Akıllı telefonlar ve Chrome tarayıcıları üzerinden televizyonlara medya akışı sunmak maksadı ile üretilen Chromecast, kısa müddette Google’ın başarılı eserlerinden biri olmuştu. Lakin Roku ve Fire TV gibi eserler, Chromecast eserlerini geri plana atmıştı. Bu doğrultuda 2020 yılında Chromecast with Google TV’yi tanıtan firma, eski Chromecast fikrini geride bırakarak gerçek bir Android TV tecrübesi sunmayı hedeflemişti. Yeni Chromecast, epey beğenildi ve Google, geçtiğimiz aylarda uygun fiyatlı bir Chromecast daha tanıttı. Görünüşe nazaran firma, 2020 yılında tanıttığı üst seviye Chromecast modelini yakında yenileyecek.

Depolama alanı genişleyebilir

Google Home’un önizleme süremine gelen güncelleme, YTC isimli yeni bir aygıta referans barındırıyor. 9to5Google’a nazaran bu aygıt, Google Home uygulamasında yeni kuşak Chromecast with Google TV’nin kod ismi olarak belirlenmiş. Uygun fiyatlı Chromecast’in geçtiğimiz aylarda güncellendiği düşünüldüğünde YTC’nin üst düzey bir Chromecast olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Cihaz hakkında ayrıntılar belirli olmasa da şimdiki kuşak Chromecast’in depolama sorunu firmanın dikkatini çekmiş olacaktır. Önümüzdeki aylarda tanıtılması beklenen Chromecast with Google TV, muhtemelen daha büyük bir depolama alanı ve daha güçlü bir işlemciye sahip olacak. 

Başa dön tuşu