Huawei Matepad görseli ve özellikleri sızdırıldı!

Huawei Matepad modelinin tasarımı ve kimi özellikleri, Çin’de bulunan bir mağazanın vitrininde yer alan reklam panosunda gün yüzüne çıktı.

Huawei Matepad görseli ve özellikleri sızdırıldı!

Bir müddettir isminden kelam ettiren ve Huawei’nin yakın vakit içinde tanıtması beklenilen tableti Huawei Matepad, Çin’de bulunan bir mağazanın vitrininde yer alan reklam panosunda gün yüzüne çıktı. Modelin 10.4 inç boyutunda ve 2K çözünürlüklü bir ekran paneline sahip olduğu görülüyor. Ayrıca cihazın art yüzüne baktığımızda 8 megapiksel çözünürlüklü bir lens ve LED flaş bulunduğunu görmekteyiz. Tabletin ön tarafında ise yeniden birebir şekilde 8 megapiksel çözünürlüğünde bir öz çekim ve görüntü konferans kamerası yer alıyor. MatepadUSB-C arayüzü ile güç ve data transfer imkanı sunan cihazda Huawei’nin M-Pen adını verdiği kalemi de yer alacak. Tabletin siyah ve gri olmak üzere 2 renk seçeneği olduğu biliniyor.

İşlem gücünü Kirin 810 yonga setinden alacak olan Huawei Matepad, tıpkı vakitte çoçuklar için“Eğitim Merkezi” isimli bir uygulamayı bünyesinde barındırıyor olacak. Tüm bu bilgilerin yanında aygıt hakkında ortaya çıkan başka tezler ise şu biçimde; 7,250 mAh kapasiteli bir batarya bulunması ihtimal olan aygıt, Android 10 temelinde EMUI 10.1 Lite arayüzü ile kullanıcılarını karşılayabilir. 4G ve 5G versiyonları olması beklenen model, 4 ve 6 GB RAM ile birlikte 64 ve 128 GB depolama kapasiteli versiyonlar biçiminde piyasaya sürüleceği öngörülüyor.

Elbette bu tezler için henüz Huawei tarafından rastgele bir resmi açıklama yapılmış değil. Aygıt hakkındaki özellikler resmiyet kazandığında siz kıymetli okuyucularımız ile paylaşmaya devam edeceğiz.

Başa dön tuşu