Huawei’den yeni kablosuz kulaklık: FreeBuds Lite

Teknolojideki gelişmeler yalnızca telefonları etkilemekle kalmıyor, tıpkı vakitte onlarla birlikte kullanılan aksesuarları da etkilemeye devam ediyor. Bu gelişim ve değişim rüzgarına ayak uydurmaya çalışan büyük teknoloji firmaları gün geçtikçe ürettikleri teknolojilere bir yenisini daha ekliyor.

Huawei’nin Paris’te bugün düzenlediği aktiflikte tanıtılan aksesuarlar bu durumun en değerli göstergesi aslında.

Huawei’den yeni kablosuz kulaklık : FreeBuds Lite

Daha evvel piyasaya sunduğu kablosuz kulaklık modeli FreeBuds ile ilgileri üzerine çekmeyi başaran Huawei, bugün gerçekleştirdiği aktiflikte tanıttığı FreeBuds Lite kablosuz kulaklık modeli ile yine teknoloji dünyasının dikkatini çekmeyi başardı.

Huawei tarafından tanıtımı gerçekleştirilen kablosuz kulaklık modeli FreeBuds Lite, Apple AirPods’a rakip olarak görülüyor. Şirket tarafından daha evvel piyasaya sürülen FreeBuds ile hayli misal olduğu dikkatlerden kaçmayan yeni modelin, FreeBuds’a nazaran özelliklerinde geliştirmelerin yapıldığı şirket tarafından aktarılan bilgiler ortasında.

Huawei P30 ailesi ile bir arada tanıtımı gerçekleştirilen FreeBuds Lite kablosuz kulaklık modelinin, siyah ve beyaz renk seçenekleri ile kullanıcılara sunulacağı tabir edilirken, bu modelin kulaklıkları şarj edebilen bir kutuya sahip olacağı da belirtildi.

Huawei şirketi, FreeBuds Lite’ın kullanım mühletleri ile ilgili olarak epey savlı açıklamalar da bulundu. Şirket kulak içi dizayna sahip olan bu kulaklık modelinde, 5 dakikalık şarj mühleti ile 4 saat müzik dinlenebileceğini, tam dolu şarj ile 12 saat konuşmanın gerçekleştirilebileceğini ve 18 saat aralıksız müzik dinlenebileceğini öne sürerken, IPX4 sertifikasına da sahip olan modelin spor yaparken rahatça kullanılabileceğini belirtti.

Piyasada bulunan birçok kablosuz kulaklık modeli gibi Huawei FreeBuds Lite’da müzik dinlerken faal olarak telefon görüşmeleri gerçekleştirilebilmesine imkan tanıyor.

Avrupa’da 119 euro satış fiyatıyla sunulacak olan kulaklığın Türkiye’de satışa sunulup sunulmayacağı ise şimdi bilinmiyor.

Başa dön tuşu