Lenovo Z6’nın Snapdragon 730 yonga seti ile geleceği doğrulandı

Lenovo’nun Z6 serisinin birinci modeli Nisan ayında tanıtılan Z6 Pro’ydu. Snapdragon 855 yonga setini uygun fiyatla sunmaya odaklanan aygıt dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Akabinde uygun fiyat tezini bir üst düzeye çıkarmak isteyen Lenovo, aileye Z6 Youth Edition’ı ekledi. Lenovo Z6 Youth Edition ise Snapdragon 710 yonga seti, 6.3 inç Full HD+ ekran, 6 GB’a kadar RAM üzere özellikleri 159 dolar üzere hayli etkileyici fiyata sunuyor. Bugün ise ailenin ortanca üyesi olan Lenovo Z6’nın yonga seti öğrenildi.

Orta sınıfa tezli bir model geliyor

Lenovo Z6’nın, evvelden tanıtılan iki aygıtın ortasında yer alacağı bilindiği için Snapdragon 730 yonga setinden gücünü alacağı kestirim ediliyordu. Firma yöneticisinin toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşım ile Snapdragon 730 ile geleceği resmiyet kazanmış oldu. 8 nm üretim süreci sonunda ortaya çıkan Snapdragon 730, 2 + 6 çekirdekli yapıda. 2 adet Kryo 470 çekirdeği 2.2GHz düzeyinde çalışıyor. Grafik ünitesi tarafında ise Adreno 618 yer alıyor. Tüm özelliklerini bu temastan inceleyebileceğiniz Snapdragon 730, orta sınıfın en güçlü yonga setlerinden biri. Bu da Lenovo Z6’yı da segmentinde tezli hale getirecektir.

Cihazın sızdırılan öbür özellikleri üçlü art kamera, 4000 mAh batarya, mavi ve siyah renk seçenekleri halinde sıralanabiliyor. Lenovo’nun son devirde tanıttığı modeller bilhassa fiyatları ile kendilerinden kelam ettiriyorlar. Fakat bulunabilirlik konusunda birebir şeyi söylemek pek mümkün değil. Z6 Pro tanıtılalı neredeyse 3 ay olmak üzere lakin Türkiye dahil pek çok ülkeye giriş yapmadı.

Başa dön tuşu