Lenovo’nun 4 inç ekranlı Google Asistan alarmı önümüzdeki ay satışta

Lenovo Smart Clock, CES’te birinci olarak tanıtılan dört inç ekranlı sevimli bir akıllı masa saati olarak karşımıza çıktı. 9to5Google tarafından birinci olarak tespit edilene nazaran aygıt Walmart ve Lenovo’nun kendi sayfasında ön siparişe açıldı ve 2 Haziran’da müşterilere sunulacak. Aygıtın ABD fiyatı 79 dolar.
Lenovo’nun şuan satışta olan Smart Display eserinin küçük bir versiyonu diyebileceğimiz Smart Clock, başka eser üzere mutfak tezgahında değil yatak başında durmayı hedefliyor. Dört inçlik ekran çoğunlukla saate bakmak için kullanılacak diyebiliriz ancak Smart Clock üzerindeki USB portu ile aygıtlarınızı şarj edebilir ve dâhili hoparlörler ile müzik dinleyebilirsiniz. Google Asistan Rutinlerini destekleyen aygıt, örneğin “uyku vakti” komutunuzu aldıktan sonra desteki lambaları kapatarak ortamı uyumaya uygun hâle getirme ve takviminize nazaran yarın yapmanız gereken birinci şeyi söyleme yeteneğine sahip.

Bu çeşit aygıtlarda çoğunlukla tartışma konusu yaratan kameralar, bu modelde bulunmuyor. Asıl hedefi yatak odasında yer almak olan bir aygıtta kamera oluşu çok sayıda kullanıcıyı rahatsız etmişti ve sanıyoruz ki Lenovo bu mevzuda rakiplerinin kusurlarından (Amazon Echo Spot) dersini almış. Bunun yanında, kameranın eksikliği imajlı sohbet özelliğini de büsbütün ortadan kaldırmış oluyor.

Başa dön tuşu