LG dünyanın ilk 1ms IPS monitörlerini duyurdu

Son devirde oyuncu monitörleri konusunda kıymetli bir hareketlilik yaşanıyor. Kâr marjının giderek arttığı segmentte yatırımlar da tıpkı ölçüde artıyor. Dünyanın birinci içerik sıkıştırma takviyeli Asus monitöründen sonra birinci 1ms IPS ekranlı monitörü de geldi.

LG UltraGear Nano IPS özellikleri

LG UltraGear Nano IPS oyuncu monitörleri NANO IPS teknolojisi sayesinde 1ms reaksiyon müddetine ulaşabiliyor. Olağanda bu düzey IPS monitörlerde birtakım optimizasyonlar ile yapay olarak elde ediliyordu. Artık ise yerleşik olarak sunuluyor.

Yeni UltraGear serisi ayrıyeten DCI-P3 98 renk gamını destekliyor, etkileyici renk üretimi sunuyor ve Nvidia G-Sync ile 144Hz tazeleme suratını 175Hz düzeyine kadar aşırtabiliyor. Böylelikle oyuncular için en uygun manzara kalitesi elde ediliyor.

Diğer taraftan oyun yazılım takviyesi olarak dinamik aksiyon senkronizasyonu, siyah dengeleme ve nişangah özelleştirme halinde FPS oyuncularına yönelik özellikler mevcut.

Yeni seride 38GL950G modeli 38 inçlik 3840×1600 piksel çözünürlükte bir ekrana sahip. 21:9 imaj oranı olan monitör kavisli yapısı, HDR10 dayanağı ve sahneye nazaran değişen RGB art kısım aydınlatması ile en ağır tecrübeyi sunuyor.

27GL850 ise 27 inçlik 2560 x 1440 piksel çözünürlüğünde düz bir ekran sunuyor. Farklı olarak HDR400 takviyesi sunulmuş. Üst düzey G-Sync donanımı olduğu için bu monitörler hayli yüksek bir fiyata sahip olacaktır.

 

Başa dön tuşu