Manivelalı oyun konsolu: Playdate 2020’de satışta!

Konsollar oyun tarihi boyunca pek çok değişim yaşayarak günümüze kadar geldi.  Konsolların genel manada oynanış ve tuş tasarım mekanikleri ise pek değişmedi. Panic tarafından geliştirilen Playdate ise değişik bir konsol sunarak bu manada hayli farklı bir oyun tecrübesi sunmayı amaçlıyor.

Manivelalı oyun konsolu: Playdate 2020’de satışta!

Uzun yıllardır Mac ve IOS için uygulamalar yapan Panic firmasının geliştirdiği yeni konsolun ismi Playdate olacak. Bir müddet evvel Firewatch ve Untitled Goose Game üzere oyunlarla oyun yapmaya da başlayan şirket, işleri bir adım öne taşıyarak yeni bir konsol tasarlamış. Çanta ve cebe sığacak küçüklükte olan bu taşınabilir konsol sarı renkte ve siyah beyaz bir ekrana sahip.

About those games. We reached out to some of our favorite people, like @KeitaTakahash, @bfod, @helvetica, @shauninman, and many more.

Here’s a peek at one: Crankin’s Time Travel Adventure, from Keita. It’s fun and funny. pic.twitter.com/0Ibwqr5k3I

— Playdate (@playdate) 22 Mayıs 2019

İçinde 12 fiyatsız oyun barındırıyor.

Bennett Foddy, Keita Takahashi, Zach Gage ve Shaun Inman üzere ünlü oyun tasarımcılarının katkılarıyla 12 adet oyun da konsol ile birlikte gelecek; konsol her hafta yeni bir oyunla güncellenecek. Oyunların içeriği ve isimleri evvelce duyurulmayacak, kullanıcı konsola güncelleme geldiğinde oyunla ilgili bilgi sahibi olacak. Konsolun yan tarafında bulunan, Teenage Engineering imzalı joystick gibisi kol da, belli oyunları daha farklı hallerde deneyimlemeyi mümkün kılacak. Konsol 149 dolar fiyat etiketi ile 2020 yılı başında satışa çıkacak.

Başa dön tuşu