Meizu’dan aksesuar bombardımanı: Kulaklık, çanta, kemer ve fazlası

Meizu’nun merakla beklenen amiral gemisini modeli Meizu 16S sonunda resmiyet kazandı. Aktifliğin yıldızı da haliyle Meizu 16S oldu. Lakin firma yalnızca telefonla yetinmeyip birçok aksesuarını da kullanıcılara sergiledi. Kablosuz kulaklıktan, kemere kadar uzayan aksesuarları sizler için derledik.

Meizu POP 2

Geçtiğimiz yılın Nisan ayında tanıtılan POP kablosuz kulaklıkların yeni modeli Meizu POP 2 bu aksesuarlardan birincisi. Her biri 5.4 gram olan kulaklıklar 55 mAh batarya ile geliyorlar. Evvelki model 85 mAh bataryaya sahipti lakin kapasite düşmesine karşın Meizu POP 2 kulaklıklar tek bir şarjla 8 saate kadar çalışma imkanı tanıyor. Birinci modelde bu kıymet yalnızca 3 saatti. Bunun en kıymetli sebebi Bluetooth 5.0 LE dayanağı olarak görülüyor. Yanında gelen şarj kutusunun da 350 mAh bataryası mevcut. Şarj kutusu sayesinde 16 saat ekstra kullanma müddeti alabiliyorsunuz. Kulaklığın fiyatı 59 dolar olarak açıklandı. Çin’e özel kampanyada Meizu 16S satın alanlara POP 2 kulaklık 7 dolara sunuluyor.

Meizu EP63NC

Yine öteki bir kablosuz kulaklık modeli olan Meizu EP63NC, sportmen kulaklığı diyebileceğimiz bir yapıyla geliyor. Gürültü engelleme özelliği de bulunan kulaklığın batarya kapasitesi 175 mAh. Firmanın belirttiğine nazaran bu batarya aygıtı 11 saat kullanmanız için kâfi oluyor. Öteki özellikleri aptX-HD dayanağı, IPX5 sertifikası ve Bluetooth 5.0 olarak sıralanabilir. Ek olarak yalnızca 15 dakikalık şarjla 3 saat kullanım müddeti verdiğini belirtelim. Bu kulaklığın fiyatı ise 74 dolar.

Meizu Hi-Fi DAC Adapter

Meizu 16S’in 3.5 mm jack girişi bulundurmaması sebebiyle Type C – 3.5 mm dönüştürücü konusu da firma için değerli hale geldi. Hi-Fi özellikli bu adaptör içerisinde 32bit/384KHz ses için Cirrus Logic CS43131 DAC bulunduruyor. 4 gram yükünde olan adaptörün Android, Windows ve MacOS işletim sistemli aygıtlarda çalıştığı söylendi. Fiyatı da 25 dolar.

Meizu Urban Backpack

Sırt çantası üretimi de Çinli firmalar ortasında tanınan hale geldi. Bunlardan kimileri Xiaomi, OnePlus ve Honor üzere firmalar. Meizu da bugün itibariyle kendi Urban Backpack sırt çantasıyla bu firmalar ortasına katıldı. 15.6” boyutunda notebookunuzu yerleştirebileceğiniz çanta 650D Oxford kumaş ile üretildi. 43.5 x 32 x 15 cm boyutlarında olan çantanın fiyatı 25 dolar.

J-Belt

Firmanın gösterdiği son ve en garip aksesuar J-Belt ismindeki kemer. Meizu kurusu J. Wong tarafından tasarlanan bu kemer 97 x 3.2 cm, 105 x 3.2 cm ve 113 x 3.2 cm biçiminde üç farklı uzunlukta sunuluyor. Meizu 16S’den sonra dün tanıtılan en değerli eser 104 dolarlık fiyatıyla bu kemer oldu. Yalnızca mavi renk seçeneği ile geldiğini belirtelim.

Başa dön tuşu