Mesh takviyeli TP-Link RE300 Türkiye’de 

RE300 model eser hem meskende WiFi sinyallerini her yere ulaştırmayı sağlıyor hem de Mesh teknolojisi sayesinde tek bir WiFi ismi olan Mesh ağı oluşturuyor.

TP-Link, Mesh teknolojili WiFi sistemleri olan Deco ailesinden sonra birinci kere Mesh teknolojisine sahip bir WiFi menzil genişleticiyi satışa sundu. RE300 model menzil genişletici (range extender), konutta WiFi sinyallerinin ulaşamadığı bölgelere sinyalleri ulaştırıyor ve Mesh teknolojisi sayesinde tek bir ağ ismi ile tüm konut kapsanıyor.

Mesh dayanaklı TP-Link RE300 Türkiye’de 

TP-Link’in OneMeshTM ismini verdiği teknolojiye sahip olan RE300, bu teknoloji sayesinde tek bir WiFi ismi olan ve tüm meskeni kapsayan bir Mesh ağı oluşturuyor. Böylelikle mesken içinde taşınabilir aygıtlarla dolaşırken rastgele bir kesinti yaşanmıyor; farklı ağ aygıtlarına geçiş problemsiz oluyor. Kullanıcı bu geçişi hissetmiyor bile. Klasik menzil genişleticilerde genelde ağ ismi değiştiğinden bu geçişler problemli olabiliyor. Bazen kullanıcıların el ile ağ geçişini yapması gerekebiliyor. Meğer OneMeshTM teknolojili RE300 ile bu bahiste hiçbir sorun yaşanmıyor; tek bir ağ ismi ile tüm meskende sıkıntısızca ve hiçbir kesinti olmadan WiFi’a bağlanılabiliyor.

OneMeshTM teknolojisinin bir avantajı da ağ kurulumunun, mevcut ağa RE300’ün eklenmesinin son derece kolay olması. RE300 ağa eklendikten sonraki tüm ayarlar, kontroller de basitçe yapılabiliyor. Tek bir ağ ismi olduğundan tüm ayarlar tek ağ üzerinden yapılabiliyor; farklı aygıtlar için tek tek ayar gerekmiyor. Bu nedenle hem tüm meskeni kapsayan, kesintisiz ve tek bir ağ ismi ile irtibat isteyenler hem de ağ heyetim süreçlerini çok karmaşık bulanlar Mesh teknolojili menzil genişletici tercih etmeliler.

Çift bantlı ve süratli WiFi

TP-Link RE300, yalnızca tüm meskene WiFi erişimi sunmuyor; birebir vakitte yüksek süratte ve çift bant takviyesi ile güçlü bir WiFi kontağı sağlıyor. Aygıt 2.4GHz bandında 300 Mbps, 5 GHz bandında ise 867 Mbps olmak üzere toplamda 1.2 Gbps suratlara ulaşabiliyor. Bu sayede konutun her odasında güçlü ve kesintisiz bir WiFi elde ediliyor.

RE300’ün suramı da son derece kolay. Konuttaki modem/yönlendiricinin üzerindeki WPS tuşuna bastıktan sonra iki dakika içinde RE300’ün üzerindeki WPS tuşuna basıldığında iki aygıt eşleşiyor. Bundan sonra RE300’ü meskendeki en düzgün pozisyondaki prize takmak kâfi oluyor. En uygun yeri bulma konusunda da aygıt üzerinde yer alan ‘akıllı sinyal göstergesi’ yardımcı oluyor. Göstergedeki ışık beyaz durumda (kuvvetli sinyal) olduğu bir noktaya RE300 yerleştiğinde artık tüm meskeni kapsayan, kesintisiz ve tek bir ağ ismi ile Mesh ağı kurulmuş oluyor. Ayrıyeten TP-Link’in Android ve iOS takviyeli Tether uygulaması ile konseyimi ve ağ ayarlarını basitçe yapmak da mümkün.

RE300 Türkiye’de KDV dahil 50,70 USD fiyatla satışa sunuldu.

Başa dön tuşu