Meta, Quest VR başlığı için desteği kesiyor: Yeni özellik gelmeyecek

Meta, birinci Quest VR başlığı için takviyesi resmî olarak kesiyor. Meta Quest sanal gerçeklik başlığına sahip olan kullanıcılara artık yeni özellikler gelmeyeceğinin, kritik yanılgı düzeltmeleri ve güvenlik yamalarını içeren güncellemelerin de 2024’e kadar verileceğinin bilgisi paylaşıldı.

Sosyal özellikler de kullanılamayacak

Meta’nın kullanıcılara gönderdiği e-postanın ekran imajında, Quest’in çalışmaya devam edeceği lakin kullanıcıların parti oluşturamayacağı ya da bir partiye katılamayacağı, Meta Horizon Home toplumsal özelliklerine erişimi olan kullanıcıların da 5 Mart 2023 tarihi prestijiyle bu özelliklere erişimi kaybedeceği görülüyor.

2019’da Oculus markası altında çıkan The Quest, 2020’nin sonlarında çıkan tanınan Quest 2 VR başlığın öncüsü. İki başlık, kıymetli ölçüde farklı donanımlara sahip olmasına karşın büyük ölçüde birebir yeni özellikler kazandı. Quest 2, Qualcomm’un AR ve VR başlıklar için özel çipi Snapdragon XR2 (2020’nin işlemcisi) ile geliyor. Quest, Snapdragon 835/Kryo 280 (2017’nin işlemcisi) platformu tarafından destekleniyor.

Başa dön tuşu