Mi Band 4’ün tanıtım tarihi açıklandı

Uygun fiyatlı Mi Band serisi, kullanıcıların epeyce beğenisini kazanmış durumda. Bu da Xiaomi’nin giyilebilir teknoloji pazarında da tezli firmalar ortasında olmasını sağlıyor. Son açıklanan sayıya nazaran yalnızca ülkemizde 250 binin üzerinde Mi Band kullanıcısı bulunuyor. Serinin yeni modeli Mi Band 4 ise 11 Haziran tarihinde tanıtılacak.

Renkli ekranla büyük değişim

Mi Band, isminden anlayabileceğiniz üzere akıllı bileklik kategorisine giren bir aygıt. Lakin kalp atışı ölçme, bildirimleri/mesajları gösterme, alarm kurma, adım sayma, aramaları gösterme ve reddetme üzere birçok temel akıllı saat özelliğine sahip. Mi Band 4 ile aygıta eklenecek yeni özellikler de evvelki sızıntılardan az çok kestirim ediliyor. Birinci ve en değerli olanı renkli ekran ile gelmesi.

Paylaşılan resmi posterde de görebileceğiniz üzere Mi Band 4 artık renkli ekran ile gelecek. Böylelikle aygıtın yeteneklerinin ve saat arayüzlerinin yeni bir düzeye çıkacağını söyleyebiliriz. Evvelki modelde 110 mAh olan batarya ise 135 mAh’a yükseliyor. Böylelikle renkli ekrana karşın haftalar süren pil ömrünün korunması mümkün. Ayrıyeten Bluetooth 5.0 dayanağı de hem pile hem de bağlanabilirliğe katkı sağlayacaktır.

Mi Band 4’ün en enteresan özelliği ise XiaoAI sesli asistan takviyesi ile gelecek olması. Bu da aygıtın üzerine mikrofon ekleneceği manasına geliyor olabilir. Xiaomi’nin kendi sesli asistanı olan XiaoAI, ekosistemi ile birlikte Çin’de epey kullanışlı. Ülkemiz dahil öteki ülkelerde, sesli asistanın akıbeti nasıl olacak daima birlikte göreceğiz.

Mi Band akıllı bileklikler her vakit agresif fiyatlandırmaları ile öne çıkıyor. Yeni Mi Band 4 de bu akımı sürdürecektir. Lakin renkli ekran, sesli asistan üzere ek özellikler maliyetleri artırmış olabilir. Şimdilik fiyat iddiası olarak NFC özelliği olmayan model için 28-43 dolar (199 – 299 Yuan) bandı işaret ediliyor. Neyse ki aktifliğe bir haftadan az bir müddet kaldı. Aygıtın tüm özelliklerini ve fiyatını yakında öğrenebileceğiz.

Başa dön tuşu