Micron, GDDR7 Bellekleri Duyurdu – Webtekno

Micron, 32 Gbps hız sunan yeni GDDR7 bellek çözümlerini tanıttı. NVIDIA ve AMD yeni teknolojilerinde bu bellekleri kullanacak.

Micron Technology, bugün yaptığı duyuru ile sektörün en yüksek yoğunluğa sahip grafik belleği GDDR7’yi duyurdu. 1-beta DRAM teknolojisinden faydalanan ve yeni bir mimariyle gelen GDDR7, 32Gbps yüksek performansa sahip. 1.5TB/s sistem bant genişliğine sahip olan bellek, bir önceki nesil ile kıyaslandığında %60 daha yüksek bant genişliğine sahip. 

Yeni grafik belleğinin üzerinde dört bağımsız kanal bulunuyor. Bu kanallar iş yükünü optimize ederek daha hızlı tepki süresine, daha akıcı oyun deneyimine ve daha kısa işlem yapma süresine kavuşuyor. Üstelik yeni grafik belleği %50 daha yüksek enerji verimliliğine sahip. Uyku modunda ise tükettiği enerji %70 daha az oluyor. Kısaca RAS olarak nitelendirilen güvenilirlik, uygunluk ve kullanışlılık açısından da yeni bellek daha gelişmiş özelliklere sahip.

%33’e varan performans artışı

micron

Micron GDDR7 bellek, performans anlamında %33 daha yüksek performans veriyor ve ayrıca üretken yapay zekâ araçlarının tepki süresini de %20’ye varan oranda azaltıyor. Son dönemde üretken yapay zekâya olan talebi düşündüğümüzde bu değişiklik önemli bir artı olarak göze çarpıyor. 

micron

Micron, GDDR7 ile üretilen grafik kartlarının mevcut GDDR6 ve GDDR6X belleklerle kıyaslandığında 1080p, 1440p ve 4K çözünürlüklerinde ışın izleme ve rasterizasyon performansında %30’un üzerinde bir iyileşme olacağını öngörüyor. Yeni bellek ile birlikte Micron, DDR, LPDDR ve GDDR bellek seçenekleriyle birlikte CPU, NPU ve GPU için ürün portföyünü de tamamlamış gözüküyor. 

Samsung, Yeni Nesil GDDR7 Belleklerini Duyurdu

iOS ve Android İçin ‘Instagram Önbellek Temizleme’ İşlemi Nasıl Yapılır? Adım Adım Anlattık

Kaynak :
https://wccftech.com/micron-gddr7-memory-32-gbps-speeds-over-1-5-tbps-bandwidth-30-percent-faster-game-performance-all-resolutions/

Başa dön tuşu