Monopoly ses asistanına kavuştu

Teknoloji geliştikçe masa oyunlarının efsanesi diyebileceğimiz Monopoly de değişikliğe uğradı. Elektronik bankacılık ismiyle para, hesap ve banka süreçlerini özel bir elektronik aygıta aktaran Monopoly artık de sesli asistan trendine katılıyor.

Monopoly Voice Banking Edition özellikleri ve fiyatı

Monopoly Voice Banking Edition ismiyle satışa çıkacak olan yeni oyun tüm bankacılık süreçlerini şapka biçimindeki sesli asistana aktarıyor. Paralar, kasa ve banka kartları sesli asistan içerisinde denetim ediliyor.

Monopoly yalnızca temel düzeyde ses denetimine sahip. Gelişmiş asistanlar üzere katmanlı ve karmaşık konseptlere girmemiş. Oyuncular İngilizce olarak örneğin “Yarış Pistini satın al” yahut “başlangıçtan geçiş ikramı al” üzere oyun içerisindeki nakdî atılımları asistana okuyor.

Sesli asistanın oyun alanının ortasında olması ve oyuncuların da talimat verirken biraz yaklaşması gerekiyor. Komutlar sonrasında birebir elektronik bankacılıkta olduğu üzere sesli asistan oyuncuların bakiyelerini daima olarak güncelliyor.

Monopoly Voice Banking Edition yalnızca 4 şahsa kadar oynanıyor. Bina kartlarının haricinde talih kartları ve kodesten çıkış kartı da kaldırılmış. 3 adet AA pil ile çalışan sesli Monopoly 30$ fiyat etiketine sahip.

 

Başa dön tuşu