Nokia 9’un Pro Camera modu ile çekilmiş etkileyici fotoğraflar

2019 yılı akıllı telefon üreticileri için kamera performansının uygunca kıymet kazandığı sene oldu. Kimi firmalar çözünürlük ile kimileri ise kamera sayısıyla kullanıcılara yeni bir tecrübe sunmaya çalışıyor. Nokia da geçtiğimiz aylarda tanıttığı 5 kameralı Nokia 9 PureView modeli ile yarışa katıldı. Donanımın yanında bildiğiniz üzere kamera yazılımı da kıymetli bir problem. Nokia’nın belirttiğine nazaran kamera uygulamasında bulunan Pro Camera modu kullanıcıların epeyce etkileyici fotoğraflar çekmesine imkan tanıyor.

Nokia 9 kamera özellikleri

Nokia 9 PureView modelindeki 5 kameranın her biri 12 MP çözünürlüğünde ve f/1.8 diyafram aralığı ile geliyor. Bu sensörlerden iki tanesi RGB iken öbürleri derinlik, kontrast ve pozlamaya yardımcı olan monokrom sensörler. Kamera paketi Zeiss ve Light ortaklığında geliştirilmiş. Örneğin Light firması fotoğraf işlenmesi konusunda çalışmalar yaptı. 5 kameranın yanında kendisinden pek kelam edilmese de Nokia 9, Time of Flight (ToF) sensöre de sahip. ToF sensör yardımıyla derinlik hesabı çok daha net bir formda yapılabiliyor. Tüm bu donanım, Pro Camera modu sayesinde en ince ayrıntısına kadar ayarlamalara imkan tanıyor.

Nokia 9 PureView 5.9 inç boyutunda 1440×29960 piksel çözünürlüğünde AMOLED ekran ile geliyor. 18:9 ekran oranına sahip telefonda çentik bulunmuyor. Snapdragon 845 yonga setinden gücünü alan telefona 6 GB RAM ve 128 GB depolama eşlik ediyor. Ekran üzerinden parmak izi okuma, IP67 sertifikası, 3500 mAh batarya vb. şeyler ise ek özellikleri olarak sıralanabilir.

Kısacası firmanın belirttiğine nazaran donanıma ek olarak Pro Camera modu üzere yazılımlar sayesinde, Nokia 9 PureView etkileyici sonuçlar ortaya çıkarabiliyor. Nokia 9 PureView ile çekilmiş fotoğrafları sizler için hazırladığımız aşağıdaki galeri üzerinden inceleyebilirsiniz.

Foto Galeri | 12 Görsel Görüntüle

Başa dön tuşu