PlayStation 4 sistem güncellemesi 7.50 yayınlandı! Neler değişti?

Sony bir yandan PlayStation 5 için çalışmalarına devam ederken, öteki yandan ise evvelki konsolların güncellemelerini ihmal etmiyor. PlayStation 4 sistem kararlılığını korumak ismine geçtiğimiz gün 7.50 sistem güncellemesini yayınladı.

PlayStation 4 sistem güncellemesi 7.50 yayınlandı! Neler değişti?

Geçtiğimiz günlerde fiyat siyaseti sebebi ile Türkiye’deki kullanıcıları tarafından ağır tenkit yağmuruna tutulması ve uzun bir müddetin sonunda bahar ayı kampanyalarını duyurması ile gündeme gelen PlayStation, koronavirüs salgınından korunmak gayesi ile konutta kalan oyuncularını destekleme kapsamında 16 Nisan tarihinde PlayStation 4 kullanıcılarına fiyatsız olarak sunduğu Journey ve Uncharted: The Nathan Drake Collection ile bir nebze de olsa birtakım kullanıcılarının gönlünü almayı başarmıştı. PlayStation artık de PlayStation 4 sistem kararlılığını korumak ismine yayınlamış olduğu 7.50 sistem güncellemesi ile kullanıcılarını sevindirdi.

Sony’nin şu an için hala en yeni oyun konsolu olma özelliği taşıyan PlayStation 4 için geçtiğimiz gün yayınlamış olduğu sistem güncellemesi 7.50 ile neler değişti? İsterseniz kelamı daha fazla uzatmadan bunlardan bahsedelim. Hatırlarsanız bir evvelki sistem güncellemesi olan 7.00 ile taşınabilir aygıtlardan PS4’ü uzaktan oynamak için yenilikler içeriyordu. Birebir vakitte Android 10 işletim sistemine sahip akıllı telefonların Dualshock 4’e bağlanabildiğini görmüştük. PS Vita‘nın piyasadan çekilmesinin akabinde uzaktan oynanabilirlik konusunda yeni adımlar atmaya devam eden şirket 7.50 güncellemesi ile bu özellikler için daha kararlı bir PlayStation tecrübesi sunmayı amaçlıyor.

Yani hülasa, 471 MB boyutunda olan yeni sürüm için, sistem performansını güzelleştirerek daha kararlı hale getiriyor olduğunu, lakin bunun yanında PS4 konsoluna büyük yenilikler getirmekten uzak olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Zira Sony’nin sistem yazılımı sayfasında paylaşmış olduğu o tek satırlık güncelleme notunda da; “Bu sistem yazılımı güncellemesi, sistem performansının kalitesini iyileştirir” yazıyor.

Normalde güncelleme tüm aygıtlara otomatik olarak yapılandırılıyor. Güncelleme gerçekleşmeden hiçbir uygulamanızı kullanamıyorsunuz. Lakin şayet güncellemeniz gelmediyse, PS4 aygıtınızda (Ayarlar) > [Sistem Yazılımı Güncellemesi] öğesini seçerek denetimini sağlayabilirsiniz.

Başa dön tuşu