Red Magic 8 Pro serisi için küresel çıkış tarihi açıklandı

Geçtiğimiz Aralık ayında amiral gemisi Red Magic 8 Pro ve Red Magic 8 Pro Plus modellerini Çin’de piyasaya süren Nubia, kullanıcılardan olumlu yorumlar toplamayı başardı. Bu bağlamda yeni telefonların global çıkış tarihi de büyük bir büyük merak konusu oldu diyebiliriz. Bugün marka, Red Magic 8 Pro serisinin 2 Şubat tarihinden itibaren global pazarda satışa sunulacağını duyurdu.

Red Magic 8 Pro serisi neler sunuyor?

Bildirilenlere nazaran Nubia Red Magic 8 Pro ailesi, global pazarda Red Magic 8 Pro ‘Mat‘ ve ‘Void‘ olmak üzere iki farklı sürümle kullanıcıların karşısına çıkacak. Bunlar ortasından dokulu ve opak art paneli nedeniyle ‘Mat’ olarak isimlendirilen temel model, RGB fan, 12GB RAM ve 256GB depolama kapasitesi sunacak. Şeffaf bir dizayna sahip olan ‘Void’ sürümü ise, RGB şeritler, 16GB RAM ve 512GB depolama seçeneği ile Pro Plus modelini temel alacak.

Red Magic 8 Pro ailesine 6,8 inç boyutlarında 1.116 x 2.480 çözünürlük, 120Hz yenileme ve 960Hz dokunmatik örnekleme hızı sunan AMOLED panel ve 16MP ekran altı selfie kamerası eşlik ediyor. Buna ek olarak yeni telefonlar, taşınabilir oyunculuk için 520Hz örnekleme suratında çalışan iki adet tetik tuşuna konut sahipliği yapıyor.

Kaputun altında Red Magic 8 Pro serisi, LPDDR5X RAM ve UFS 4.0 depolama takviyeli Snapdragon 8 Gen 2 işlemciden güç alıyor. Bu işlemciye ise, 20.000 RPM’lik özel bir fan ve soğutma tahlili eşlik ediyor. Bununla birlikte her iki model, art tarafında 50MP Samsung GN5 birincil, 8MP ultra geniş ve 1MP makro kameralarından oluşan üçlü bir sensör tasarımı ile karşımıza çıkacak.

Red Magic 8 Pro ailesinin öbür öne çıkan özellikleri ortasında, 65W süratli şarj dayanaklı 6.000mAh pil, stereo hoparlörler, çift X ekseni titreşim motoru, 3,5mm jak girişi, 5G ve Wi-Fi 7 takviyesi yer alıyor. Bununla birlikte serinin temel modeli Red Magic 8 Pro 650 dolar, Red Magic 8 Pro Void modeli ise 800 dolar fiyat etiketi ile satışa sunulacak.

Başa dön tuşu