Redmi K20 Pro, yüz tanıma ile kilit açma özelliğine kavuştu

Geçtiğimiz ay tanıtılan Redmi K20 Pro, OnePlus 7 Pro’ya sıkı bir rakip olarak gösterildi. Amiral gemisi telefon satışa sunulduğu birinci gün 200 bin adet satmayı başarmıştı. Artık ise birinci OTA güncellemesi ile yeni özelliklere kavuştu.
329 MB boyutundaki güncelleme Redmi’nin amiral gemisi akıllı telefonunda eksik olan bir özelliği getirdi. Aygıt artık yüz tanıma ile kilit açma takviyesine sahip. Bununla birlikte, şirket yeni eklenen özelliğinin güvenilirliği ile ilgili bir ikaz yayınladı.

PIN yahut şifre kadar inançlı değil

Açıklamaya nazaran kelam konusu özellik, aygıtın kilidini PIN yahut şifre ile açmak kadar inançlı değil. Çünkü büsbütün yazılımsal olduğu için yalnızca ön kamerayı kullanıyor. Yani aygıt sahibine benzeyen birinin yüzüyle yahut yalnızca bir fotoğrafla bile aşılması mümkün olabilir.
OTA güncellemesine eklenen öteki özellikler ortasında özelleştirilebilir üç kilit ekranı saati stili ve sinyal gücüne nazaran sıralama yapan Wi-Fi listesi var. Redmi K20 Pro şu an sırf Çin’de piyasaya sürüldü. Akıllı telefonun ülkemizde Mi 9T Pro olarak çıkma ihtimali bulunuyor.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu