Redmi K60 orijinal kılıfı ilginç bir teknolojiye sahip

Bugün amiral gemisi telefonlar çok daha verimli yongalara sahip fakat sistem biraz zorlanmaya başlayınca ne yazık ki çok ısınma da kaçınılmaz oluyor. Piyasada akıllı telefonlar için çeşitli soğutma aksesuarları mevcut ve bunlar kasaya biraz kalınlık katıyor. Xiaomi ise yenilikçi bir teknoloji geliştirdi.

Redmi K60 artık daha soğuk

Redmi K60 için satışa sunulan yeni bir kılıf aksesuarı farklı bir teknoloji ile geliyor. Birebir segment sıcaklık teknolojisi tarifi kullanılan bu tahlilde anlık olarak katıdan sıvıya geçen bir kompozit gereç bulunuyor.

Akıllı telefon pazarında birinci kere gördüğümüz bu tahlil aygıtın ısısı arttığında ısıyı emerek eriyor ve pik sıcaklık pahasına ulaşmasını engelliyor. Sonrasında yeniden eski haline geliyor. Kılıfın art kısımda sıcaklığı en az 4 derece azalttığı tespit edilmiş.

Telefona kıymetli bir kalınlık da getirmeyen kılıf öteki soğutma tahlillerine göre öne çıkmayı başarıyor. 11$ fiyat etiketi olan kılıf aksesuarının Redmi K60 küresel pazara çıktığında da beraberinde olup olmayacağı bilinmiyor.

Başa dön tuşu