Samsung akıllı saatler Türkiye’de de One UI güncellemesini aldı

Samsung’un birinci olarak yeni akıllı saati Galaxy Watch Active ile birlikte kullanıcılara sunduğu arayüzü, geçen haftalarda uyumlu öbür modellere de dağıtılmaya başlanmıştı. Bu güncellemeler artık ülkemize de ulaştı.
Güncelleme içeriği, yeni arayüzün yanında birtakım ekstra özellikler de getirdi. Bu ekstralar ortasında daha âlâ idman ve uyku takibi en başta geliyor. Başkaları ise açık alanda yüzme ve yüksek kalp ritmi alarmı formunda sıralanabilir. Yüksek kalp ritmi alarmında, kullanıcının belirlediği seviyenin üzerine çıkıldığında saat ihtar veriyor.
Cihazın kullanımına gelen güncelleme ise öncelikle ayarların değişmesiyle başlıyor. Arayüzü aslına bakarsanız biraz daha çizgi sinema, gereç stiline yaklaşmış durumda. İkonlar eskisinden daha büyük ve arayüz akıcılığında fark edilir bir artış mevcut.
Cihazın kullanılışında değişim sağlayabilecek bir başka yeni özellik de ekrana dokunarak uyandırma dayanağı. Evvelden Samsung akıllı saatler ya bileği kaldırarak, ya fizikî bir düğmeye basarak ya da çerçeveyi çevirerek uyandırılabiliyordu. Yeni özellik aktive edildiğinde artık yalnızca ekrana dokunarak saati uyandırmak mümkün hâle geliyor.

Samsung’un pek de yeni olmayan Gear S3 modeline de bu güncellemeyi göndermesi, kullanıcıları elbet keyifli edecektir. Temelde en yeni çıkan Galaxy Watch Active’e kıyasla daha fazla özelliğe sahip Gear S3’ün, yazılım güncellemesiyle birlikte daha uzun mühlet kullanılabilir kalacaktır.

Başa dön tuşu