Samsung, Galaxy Unpacked 2023 etkinliğini duyurdu: Galaxy S23 ve daha fazlası

Bugün erken saatlerde Samsung, uzun müddettir söylentileri dolaşan Galaxy Unpacked 2023 aktifliğini resmen duyurdu. Bu bağlamda Galaxy S23 serisinin de eşlik edeceği aktifliğin tarihi nihayet aşikâr oldu diyebiliriz. Pekala yeni aktiflikte bizleri neler bekliyor? İşte ayrıntılar

Galaxy Unpacked 2023 tarihi resmen açıklandı

Samsung, 2023 yılındaki birinci Galaxy Unpacked aktifliğinin 1 Şubat tarihinde saat 13:00 ETC (Türkiye saatiyle 21:00) gerçekleşeceğini duyurdu. Ayrıyeten paylaşılan tanıtım görselinde teknoloji devi, yeni aktiflikte yer alacak aygıtlardan bahsetmedi. Lakin fotoğrafa bakıldığında, Galaxy S23 serisine ve kamera dizaynına işaret eden üçlü bir ışık hüzmesi dikkat çekiyor. 

Galaxy S23 serisi mümkün özellikler

Peki Galaxy S23 serisi neler sunacak? Günümüzde kadar birçok sızıntı, Samsung’un bazı pazarlarda sıklıkla kullandığı Exynos yongaları Snapdragon 8 Gen 2 lehine terk edeceğini bildirdi. Bununla birlikte Galaxy S23 ailesi, tüm pazarlarda Snapdragon işlemci, geliştirilmiş selfie kameraları ve yakın vakitte tanıtılan Snapdragon Satellite acil durum uydu iletileşme hizmeti ile karşımıza çıkacak. 

Ayrıca serinin amiral gemisi modeli Galaxy S23 Ultra’nın, 200MP çözünürlüğünde birincil kameradan güç alması bekleniyor. Bu kamera, S22 Ultra’nın 108MP ana kamera sensörüne kıyasla büyük bir gelişim sunacak. Seride yer alan öbür modeller Galaxy S23 ve Galaxy S23 Plus’ın ise 50MP birincil sensörlere konut sahipliği yapması bekleniyor. 

Başa dön tuşu