Samsung Galaxy Watch 3 bazı özellikleri belli oldu

Yeni zirve modellerini tanıtmaya hazırlanan Samsung, bir yandan da akıllı saati için çalışmalarını sürdürüyor. Güney Kore merkezli şirket, 5 Ağustos tarihindeki aktiflikte yeni amiral gemi modelleri olan Galaxy Note 20, Note Plus (Ultra), Galaxy Fold 2 ve Galaxy Z Flip 5G‘yi tanıtmaya hazırlanıyor. Fakat tanıtılması planlanan aygıtlar bunlar ile de hudutlu değil. Samsung bir sürpriz yaparak tıpkı gün yeni akıllı saatini de ortaya sıkıştırabilir!

Samsung Galaxy Watch 3 özellikleri belirli oldu

Daha evvelden çıkan sızıntılara nazaran saatin ekran boyutunun 45 mm olduğu üzerinde durulmuştu. Bu gerçek olmakla birlikte eksik bir bilgi. Çünkü şirketin yeni akıllı saati iki farklı seçenek ile gelecek. Bu seçeneklerden birisi 45 mm ekran boyutuna sahip iken, oburu 41 mm ekran büyüklüğüne sahip olacak. Her iki modelde de LTE kontağı ve SIM kart takviyesi olmakla birlikte, GPS özelliği 45 mm’lik modele özel olarak gelecek.

Şimdilik ekran boyutu 45 mm olan modelin özellikleri hakkındaki bilgimiz daha fazla. Çünkü bu seçenekte sunulacak olan saatin 5 ATM’ye kadar suya güçlü olacağını söyleyebiliriz. Ayrıyeten saatin camı da Gorilla Glass DX olacak. 41 mm olan aygıtın ise tam olarak bu özellikler ile gelip gelmeyeceği belirli değil. Ancak Samsung Galaxy Watch 3 için şunu biliyoruz ki satılacak olan her iki seçenek de 5 Watt’a kadar kablosuz şarj özelliğini destekleyecek.

Başa dön tuşu