Samsung, Mini-LED ekranlı 43 inç Odyssey Neo G7 oyuncu monitörünü duyurdu

Samsung geçtiğimiz ay, 43 inçlik Odyssey Neo G7 oyun monitörünü tanıtmıştı lakin eser Güney Kore ve Tayvan’da çıkışını yapmıştı. Güney Koreli teknoloji devi artık ise yeni oyuncu monitörünü global pazara açtığını duyurmuş durumda.

Samsung Odyssey Neo G7 43 özellikleri

Odyssey Neo G7’nin 43 inçlik versiyonu (Model ismi: G70NC) Samsung’un düz ekranlı birinci Mini-LED oyun monitörü olarak karşımıza çıkıyor. Monitörde yer alan ekran, 4K çözünürlük (3.840 x 2.160) sunarken 16:10 en boy oranına sahip bir yapıda. Bu panel, VESA Display HDR600 ve HDR10+ sertifikalarına sahipken Mini-LED art ışık kaynakları sayesinde başarılı mahallî karartma ve 600 nite kadar sürekli yüksek parlaklık vadediyor. Samsung ayrıyeten ışık yansımalarını azaltmak için monitörün ekranında mat bir kaplama kullanmış.

Odyssey Neo G7 43 inç, bir oyuncu monitörü olduğu için kimi kıymetli bileşenleri de sunmak zorunda. Bu bağlamda 144 Hz düzeyindeki yenileme suratı ve 1ms reaksiyon mühleti direkt oyuncuları hedefliyor. Monitör ayrıca AMD FreeSync Premium Pro dayanağına de sahip. İlişki tarafındaysa monitör, bir adet DisplayPort 1.4 irtibat noktası iki HDMI 2.1, iki USB 3.1 Tip-A, Wi-Fi 5 ve Bluetooth 5.2‘ye sahip. Öte yandan VESA 200×200 montaj aparatı ve artta RGB aydınlatma da aygıtta mevcut.

Odyssey Neo G7’nin öteki oyuncu monitörlerinden ayrıldığı nokta ise Tizen işletim sistemiyle birlikte sunduğu akıllı özellikleri. Samsung Smart Hub ve Samsung Gaming Hub ile birlikte Xbox Cloud ve Nvidia GeForce NOW üzere oyun akış hizmetleri ve Prime Görüntü, Netflix ve YouTube gibi servisler kullanılabiliyor.

Samsung, 43 inçlik Odyssey Neo G7’nin net çıkış tarihini ve fiyatını paylaşmadı lakin monitör körede yaklaşık 980 dolardan piyasaya girmişti. Öte yandan firma 43 inçlik Odyssey Neo G7’yi 2023’ün birinci çeyreğinden itibaren dünya genelinde satışa sunacağını söylüyor.

Başa dön tuşu