Samsung ViewFinity S9 Monitör Duyuruldu: İşte Özellikleri!

Samsung, Apple’ın Studio Display adlı monitörüne rakip olacak yeni ürünü ViewFinity S9’u duyurdu. 27 inç büyüklüğünde olup 5K çözünürlük sunan monitör, yazılım açısından da dikkat çeken özelliklere sahip.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, “ViewFinity S9” olarak isimlendirdiği yeni monitörünü duyurdu. Profesyoneller için tasarlanmış bir monitör olarak karşımıza çıkan ViewFinity S9, Apple’ın “Studio Display” isimli modeli ile rekabet edecek. 

Samsung ViewFinity S9, 27 inç büyüklüğünde ve 5K çözünürlük sunuyor. Evet, Apple’ın Studio Display modeli ile birebir aynı. Ancak benzerlikler bundan ibaret değil. Samsung’un yeni monitörü, sahip olduğu alüminyum ayak tasarımı ve diğer tasarım detaylarıyla da Studio Display’i andırıyor.

Karşınızda Samsung ViewFinity S9

Samsung ViewFinity S9

ViewFinity S9’un IPS ekranı, parlamayı azaltmak için mat bir yüzeye sahip. DCI-P3 renk uzayının yüzde 99’unu destekleyen monitör; HDMI, Thunderbolt 4, USB Type-C ve DisplayPort gibi geniş bağlantı destekleri sunuyor. Dizüstü bilgisayarlar için 96 watt’a kadar hızlı şarj desteği sunan ViewFinity S9, sadece teknik olarak değil, yazılımsal anlamda da ilgi çekecek bir ürün.

Samsung 5K monitör

Samsung’un 5K monitörü, Tizen TV işletim sistemi yüklü bir şekilde gelecek. Bu sayede kullanıcılar, herhangi bir ekran yansıtmaya ihtiyaç duymadan, Netflix ve Disney+ gibi dünyanın en popüler akış platformlarına ulaşabilecekler. Ayrıca görüntülü görüşmeler için de harici bir donanıma ihtiyaç olmayacak. Kullanıcılar, 4K çözünürlük sunan webcam ile Tizen aracılığıyla görüntülü görüşme yapabilecekler. Tüm bunlarla birlikte; ViewFinity S9’un ekranı dikey olarak da çevrilip, stand modunda kullanılabilecek.

Samsung, İlk OLED Oyuncu Monitörünü Duyurdu: PlayStation ya da PC’niz Olmasa da Oyun Oynayabileceksiniz!

Samsung, ViewFinity S9 ile ilgili olarak bunlardan başka bir açıklama yapmadı. Ürünün fiyatı ve zaman piyasaya sürüleceği de şimdilik bilinmiyor. Ancak 5 Ocak’ta başlayacak CES 2023, bu monitöre de ev sahipliği yapacak. Samsung, CES 2023’te ViewFinity S9’un fiyatını da açıklayacaktır.

Kaynak :
https://www.theverge.com/2023/1/2/23531390/samsung-viewfinity-s9-5k-monitor-announced-features

Başa dön tuşu