Sony Xperia 2 görselleri karşınızda

Sony’nin yeni amiral gemisi Xperia 1, 1000$ civarındaki fiyatıyla şimdi piyasaya çıkmak üzereyken devam modeli şimdiden sızmış durumda. Yeni model boyutları biraz daha küçük boyutlara sahip olacak.

Sony Xperia 2 özellikleri

Xperia 1 modeli 21:9 sinematik ekranı nedeniyle uzun bir profil çiziyordu. Bu bakımdan hayli eleştirilmişti. Xperia 2 ise boyutları 6.1 inçe çekiyor. 158 x 68.3 x 8.3 mm ölçüler ile bir ölçü daha küçülmüş ve tutması daha kolay hale gelmiş. Bununla birlikte uzun profil devam ediyor. Xperia 1 modeli 6.5 inçlik ekran ve 167 x 72 x 8.2 mm ölçülere sahipti.

Sony tekrar çentik dizaynına uzak kalmış ve alt-üst kenarlarda ince sayılabilecek çerçevelere yer vermiş. Alüminyum alaşıma sahip olan model USB Tip-C girişi barındırıyor. Art kısımda ise üçlü kamera dikkat çekiyor.

Xperia 2 ile ilgili şimdi net bilgiler yok fakat Snapdragon 855 yonga seti kesin üzere. Ayrıyeten kamera setinin de Xperia 1 ile birebir olacağı kestirim ediliyor. Başka taraftan 5G uyumlu bir versiyon ihtimali da yüksek. Birinci jenerasyon yeni piyasaya çıkacağı için Xperia 2 en erken sonbahar devrinde piyasada olacaktır.

 

Başa dön tuşu