Spotify’a birlikte dinle özelliği geliyor

Spotify, çevrimiçi müzik servisi dendiğinde birinci akla gelen platformlardan biri. Kullanıcılara sunduğu yeni özellikler de bunu sağlamasındaki en büyük etken. Firmanın artık de “Sosyal Dinleme” isminde yeni bir özellik geliştirdiği ortaya çıktı.

Aynı anda müzik dinleyin

Yeni özellik sayesinde arkadaşlarınızla ortak çalma listeleri oluşturabiliyorsunuz. Ayrıyeten eş zamanlı olarak tıpkı müziği dinleme imkanınız da var. Arkadaşlarınızla ilişki kurmak için haberimiz içerisindeki ekran imgelerinde de görebileceğiniz Spotify kodunu kullanıyorsunuz. Arkadaşınızın kodunu telefonunuza okuttuktan sonra yeni özelliği kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kısacası Spotfiy uygulamasına toplumsallaşma odaklı yeni özellikler geleceğini söyleyebiliriz. Aslında Spotify’ın tıpkı anda müzik dinleme özelliğini Discord ile yapılan partnerlik mutabakatında görmüştük. Tüm Discord kanalı birebir anda tıpkı müziği dinleyebiliyordu. Görünen o ki gibisi bir özellik arkadaşlar ortasına da getirilecek.

Özelliğin ne vakit sunulacağı bilinmiyor. Haberimiz içerisindeki imgeler Jane Manchun Wong ismindeki bir araştırmacı tarafından paylaşıldı. Gerekli testler yapıldıktan sonra firma yeni özelliği herkese açmayı yahut geliştirmekten vazgeçmeyi seçebilir.

Başa dön tuşu