Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan mobil uygulama: Tarım Cebimde

Tarım ve Orman Bakanlığı, çiftçilere kolaylık sağlama gayesiyle Tarım Cebimde uygulamasını hayata geçirdi. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kiriş, Tarım Cebimde uygulamasının tanıtım toplantısında uygulamanın özelliklerini açıkladı.

Tarım Cebimde uygulaması ne işe yarıyor?

Tarım Cebimde uygulaması ile Tarım ve Orman Bakanlığı’nın çiftçilere ve çiftçi adaylarına yönelik hizmetlere tek uygulama üzerinden erişilebiliyor. Bitkisel ve hayvansal üretime ait dayanak tarihleri, Çiftçi Kayıt Sistemi bilgileri, eğitimler ve duyurular görüntülenebiliyor. Küpe sorgulama, doğum bildirimi, mevt bildirimi ve düşen küpe bildirimi süreçleri yapılabiliyor. E-Devlet hizmetlerine erişilebiliyor.

Tarım Cebimde’ye eklenecek yeni özellikler neler?

Bakan Kirişçi, uygulamanın 1.0 sürümünün birinci adım olduğunu ve yakında yeni özellikler ekleneceğini tabir etti. Eklenecek özelliklerle ilgili olarak şunları söyledi:

“İleriki versiyonlarda; iklim, toprak ve su kısıtları göz önüne alınarak çiftçilerimize, parsel bazlı eser önermeleri yapılacak. Böylelikle üretim planlaması doğrultusunda değerli bir ara kat edilmiş olunacak. Tekrar ileriki versiyonlarda arıcılık, su eserleri, ipek böcekçiliği üzere üretim faaliyetlerine ait hizmetler de uygulamaya ek edilecek. Ayrıyeten ormancılık faaliyetleri, sahipli hayvanların kimlik ve aşı bilgileri de uygulamaya entegre edilecek.”

https://play.google.com/store/apps/details?id=tr.gov.tarimorman.tarimcebimde&hl=tr&gl=US

Tarım Cebimde Utilities Ücretsiz 48,2 MB

Başa dön tuşu