Telegram kullanıcıları giderek artıyor! WhatsApp serbest düşüşte!

Hatırlanacağı üzere dün WhatsApp kullanıcıları son görülme sorunu ile sarsılmıştı. Kullanıcıların birbirlerinin en son ne vakit etkin olduklarını görememesi ve çevrimiçi özelliğinin de kaybolması sonrası şirket çok sayıda şikayet alırken bu durum toplumsal medyada da gündemi meşgul etti. Bilhassa Twitter WhatsApp son görülme sorunu ile sallanırken, iletilerin iletilmesi noktasında rastgele bir sorunun yaşanmaması da dikkatlerden kaçmamıştı.

Telegram kullanıcıları giderek artıyor! WhatsApp özgür düşüşte!

Dün yaşanan sorun şimdilik çözülse de WhatsApp kullanıcılarının öfkesi dinmiş değil. Dünkü olayın akabinde pek çok kişi tarafından öfke dolu Tweetler atılırken, Telegram‘a da adeta atak edildi. Son 24 saat içerisinde Telegram kullanıcı sayısında önemli derecede artışlar yaşandı. Hali hazırda WhatsApp 2 milyardan fazla kullanıcıya hitap ederken Telegram tarafında bu sayı 400 milyonu aşıyor. Son olaylar sonrasında iki uygulama ortasındaki rekabet de artmışa benziyor.

Bu uygulamalar aslında iki büyük gücü de karşı karşıya getirmiş oluyor. Çünkü Telegram 6 yıl evvel hayatımıza girmiş olan Rusya merkezli bir program iken WhatsApp herkesin bildiği üzere ABD tabanlı bir uygulama ve 11 yıldır mesajlaşmalarımızın odak noktasını oluşturuyor. Kimisi Telegram‘ın hem güvenlik manasında hem de sağladığı imkanlar noktasında rakibinden ilerde olduğunu söylese de kullanıcı sayıları manasında WhatsApp çok daha önde gözüküyor.

Yatırımcıları varlıklı eden pay senedi

Başa dön tuşu