The Last of Us dizisine büyük ilgi: Oyun satışları fırladı

Yaklaşık üç yıllık gecikmenin akabinde 15 Ocak’ta izleyiciler ile buluşan The Last Of Us, küreselde HBO Max, ülkemizde ise Blu TV’de yayınlanan birinci kısmı ile izleyiciler ve eleştirmenlerden övgüler almayı başardı. Naughty Dog’un tanınan görüntü oyunu serisinden uyarlanan dizi, artık de oyun satışlarında büyük bir patlamaya neden oldu.

The Last Of Us’ın başarısı oyun satışlarına yansıdı

Gamesindustry tarafından paylaşılan bilgilere nazaran The Last of Us uyarlaması, İngiltere’de The Last of Us: Part I ve The Last of Us Remastered kutulu oyun satışlarında yüzde 238 ve 322’lik artışı beraberinde getirdi. Bununla birlikte İngiltere satış listelerinde oyunun PS5 sürümü 20.sıraya, PS4 için olan remastered sürümü ise 32.sıraya yükseldi.

Her iki imal listelerin en zirvesine yerleşmemiş olsa da, dizinin oyun satışlarında büyük tesir yarattığını söyleyebiliriz. Ayrıyeten sevilen üretim, şimdiden HBO’nun en başarılı üretimleri ortasında yer almaya başladı. Bilindiği üzere Sony, tanınan Playstation üretimlerini izleyiciler ile buluşturmaya devam edecek. Bu bağlamda God Of War da Amazon Prime Görüntü ile ekranlara taşınacak.

Başa dön tuşu