Türünün Tek Örneği: ASUS ROG Swift PG38UQ Duyuruldu!

ASUS, video oyun dünyasına çağ atlatacak yeni monitörünü duyurdu. Türünün tek örneği olan monitör, 38 inç boyutta 4K çözünürlük ve 144 Hz tazeleme oranı sunuyor. Üstelik bu monitör hem AMD hem de NVIDIA’nin görüntü yazılımlarını destekliyor.

ASUS, bugün video oyun dünyasında tüm dengeleri değiştirecek bir duyuru gerçekleştirdi. Bu duyuruda “ASUS ROG Swift PG38UQ” olarak isimlendirilen yeni bir monitör duyuruldu. Bu monitör, sahip olduğu teknik özelliklerle dünyada bir ilk olma niteliğinde. Peki video oyun tutkunlarına benzersiz bir deneyim yaşatacak ASUS ROG Swift PG38UQ, tüketicilere neler vadediyor?

ASUS’un yeni ürünü, dünyanın ilk 38 inç, 4K ve 144 Hz tazeleme oranı sunan monitörü olarak karşımıza çıktı. Orta boy bir TV boyutunda olan monitör, 4K çözünürlük desteği ve 144 Hz tazeleme oranı ile eşi benzeri görülmemiş bir video oyun deneyimi vadediyor. Üstelik monitörde, genelde nadir olarak gördüğümüz hem AMD hem de NVIDIA destekli görüntüleme teknolojileri yer alıyor. ASUS ROG Swift PG38UQ, oyunseverlerin ağzının suyunu akıtacak türden.

Karşınızda ASUS ROG Swift PG38UQ

 

ASUS ROG Swift PG38UQ monitör

ASUS Fast IPS teknolojisiyle donatılan bu monitör, 1 ms gecikme süresine sahip. AMD FreeSync Premium Pro ile NVIDIA G-sync teknolojilerine aynı anda destek veren ürün, bu özelliği sayesinde ekran kartı hangi marka olursa olsun eşsiz bir deneyim sunabiliyor. Bu monitörü kullanırken görüntü yırtılması gibi can sıkıcı sorunlarla karşılaşma olasılığımız yok. ASUS, bu monitör ile kesinlikle üst düzey performansa odaklanıyor.

ASUS

DCI-P3 renk uzayının yüzde 98’ini destekleyen ASUS ROG Swift PG38UQ, DisplayHDR 600 sertifikasına da sahip. Ayrıca bu monitörde bağlantı seçenekleri de sınırlandırılmamış durumda. DisplayPort 1.4, HDMI 2.1 ve USB hub seçenekleriyle yeni nesil görüntü aktarım teknolojileri destekleniyor. Tüm bunlara ek olarak, bu monitör için tripod ayak da sunulduğunu belirtelim. Ancak 38 inç boyutundaki bir monitörü duvara asmak, elbette daha iyi bir seçenek olarak karşımıza çıkacaktır.

ASUS ROG Swift PG38UQ

ASUS, türünün tek örneği olan monitörünün çıkış tarihini ve fiyatını açıklamadı. Aslında bu monitörün seri üretime geçip geçmediği bile değil. Ancak bu monitörle ilgili gelecekte daha geniş kapsamlı açıklamalar bekliyoruz. O gün geldiğinde, fiyat ve ulaşılabilirlik ile ilgili daha detaylı bilgi sahibi olma imkanı yakalayacağız.

ASUS’un Computex 2023’te tanıttığı tüm ürünler için:

Dünyanın En Güçlü RTX 4090 Ekran Kartı Tanıtıldı: İşte ASUS’un Computex 2023’te Duyurduğu Tüm Ürünler!

Kaynak :
https://wccftech.com/asus-world-first-4k-38-inch-rog-swift-gaming-display-144-hz-refresh-rate/

Başa dön tuşu