Ubisoft, 15 yıldır Beyond Good and Evil 2’yi geliştirmeye devam ediyor

Ubisoft‘un geçen hafta üç duyurulmamış projeyi iptal etmesi ve Skull and Bones’u altıncı sefer ertelemesinin akabinde yayıncının öteki uzayan projesi Beyond Good and Evil 2 hakkında yeni bilgiler geldi. Âlâ haber şu ki, oyunun geliştirilme süreci devam ediyor. Makus haber şu ki, oyunun duyurulmasının üzerinden 15 yıl geçti ve net çıkış tarihi hala yok.

Beyond Good and Evil 2 rekor kırdı

Bir Ubisoft sözcüsü Eurogamer’a “Beyond Good and Evil 2’nin gelişimi sürüyor ve grup argümanlı kelamını yerine getirmek için sıkı bir halde çalışıyor” dedi. İşin farklı yanı Ubisoft’un oyun için birinci fragmanını yayınlamasının üzerinden neredeyse on beş yıl geçmiş olması. Orjinal Beyond Good and Evil ise 2003’te piyasaya sürülmüştü. Ubidays 2008’de yayınlanan birinci Beyond Good and Evil 2 fragmanını çabucak alttan izleyebilirsiniz. Bu ortada Beyond Good and Evil 2, Duke Nukem Forever‘ın (1997-2011) AAA görüntü oyunu için en uzun geliştirme rekorunu kırdığını da belirtelim.

Yine de, Beyond Good and Evil 2’nin hala geliştirme etabında olduğunu doğrulamak, Ubisoft’un oyunu nitekim ne vakit yayınlayacağı konusunda bize pek bir ipucu vermiyor. Şirket, E3 2017’de oyun için yeni bir fragman yayınladığında büyük bir beklenti yaratmayı başarmıştı. Lakin o vakit bile o sırada oyunun direktörü olan Michel Ancel, grubun hala geliştirme sürecinin en başında olduğu konusunda uyarmıştı.

Geçen haftaki haberler ile geçen yıl açıklanan iptaller ortasında Ubisoft, son on iki ayda yarım düzineden fazla oyunun geliştirilmesini sonlandırdı. 2013’ten beri geliştirilmekte olduğu bilinen çok oyunculu korsan oyunu Skull and Bones’un çıkış tarihi de ileri bir tarih ertelendi. Öte yandan firma, odağını büyük markalarına çevireceğini de duyurdu. Beyond Good and Evil 2’nin E3 2017 duyuru görüntüsünü da aşağıdan izleyebilirsiniz.

Başa dön tuşu