Valorant şifremi unuttum çözümü: 7 adımda Valorant şifre değiştirme

Valorant’ta şifre değiştirme en süratli halde nasıl yapılır gösteriyoruz. Ayrıyeten Valorant şifremi unuttum ne yapmalıyım diyenler için şifre yenileme sürecinin nasıl yapıldığını anlatıyoruz.

Online oyunlarda yapmanız gereken en kıymetli şeylerden biri, hesabınızın inançta olduğundan emin olmak. Hesaplarınızın güvenliğini sağlamak için parolaları sık sık değiştirmelisiniz. Örneğin; son periyotta en çok oynanan online FPS oyunlarından Valorant. Valorant, oynaması fiyatsız bir oyun olmasına karşın hesaplar kıymetli bir kıymete sahip. Kozmetik yahut battle pass için kullanılan Valorant puanlara harcıyoruz. Hesabınızı yasal olarak satamayacağınız için hiçbir kıymetini olmadığını düşünebilirsiniz lakin kozmetik, düzey ve rütbe piyasaya epey âlâ kıymete sahip ve hesabınızı gereğince korumazsınız bunları hacker forumlarında görebilirsiniz. Elbette Valorant ve Riot Games, hesabınızın hacklenmemesi için güvenlik tedbirleri alıyor lakin siz de gerekli tedbirleri almalısınız.

Valorant şifre değiştirme nasıl yapılır 🔓

Valorant’ta şifre değiştirme epey kolay lakin oyun içinden Ayarlar kısmından yapılamıyor. Tarayıcıdan Riot hesabınıza giriş yapıp hesap idaresi sayfasından gerekli değişikliği yapabiliyorsunuz. Valorant şifre nasıl değiştirilir adım adım görelim:
 1. Riot Games sitesine girip “Sign in” butonuna tıklayın.
 2. Kullanıcı ismi (Riot ID) ve şifrenizi yazarak hesabınıza giriş yapın.
 3. Hesabınıza bağlı e-posta adresinize gönderilen giriş onay kodunu girin.
 4. Hesap idaresi sayfasında “Riot hesabı girişi” sekmesine tıklayın.
 5. Kullanıcı isminin çabucak altında şifreyi değiştir seçeneğini göreceksiniz.
 6. Mevcut şifrenizi, akabinde yeni şifrenizi yazın.
 7. Değişiklikleri Kaydet’e tıklayın.

Birinin hesabınıza giriş yaptığından şüpheleniyorsanız, birinci adım olarak Riot şifre değiştirme sürecini yapmalısınız. Ek olarak giriş idaresi kısmından “Tüm aygıtlarda oturumu kapat”a tıklayarak hesap bilgilerinizin güvenliğini sağlayabilirsiniz.

Valorant şifre değiştirirken dikkat edilmesi gerekenler ❗️

Riot Games Valorant şifre değiştirme evresinde azamî güvenlik için bunlara dikkat edin:

 • Güvenlik seviyesi âlâ ve daha yüksek olmalı
 • En az 8 karakter uzunluğunda olmalı
 • En az bir harf ve özel karakter içermeli

Valorant hesabım çalındı ne yapmalıyım? sorusu da çok geliyor. Valorant hesabınızı inançta tutmak için inançlı parolalar oluşturan şifre yöneticilerini kullanabilir, rastgele karakterlerle güçlü bir şifre belirleyebilir, hem e-posta adresiniz için hem de Riot hesabınız için iki adımlı kimlik doğrulamayı açabilirsiniz.

Valorant şifremi unuttum, ne yapabilirim 🤔

Valorant hesabımın şifresini unuttum, ne yapmalıyım sorusu çok soruluyor. Riot ID şifrenizi hatırlamıyorsanız, Valorant hesabınızın şifresini sıfırlamak için, Riot hesap kurtarma sayfasına gitmelisiniz. Valorant şifre yenileme nasıl yapılır görelim:
 1. Riot hesap kurtarma sayfasına gidin.
 2. Valorant kullanıcı isminizi yazıp ilerleyin.
 3. Kullanıcı isminizi hatırlamıyorsanız, “Kullanıcı ismini mı unuttun”a tıklayın.
 4. Kullanıcı isminizi girdiğinizde, “Riot Games şifre değiştirme isteği” olarak bir şifre sıfırlama e-postası gönderilecektir.
 5. Linke tıkladığınızda Riot şifre değiştirme sayfası açılacaktır.
 6. Yeni şifrenizi girin.

Valorant şifre değiştirme adımlarını tamamladığınızda, yeni şifreniz League of Legends dahil tüm Riot oyunları için geçerli olacaktır.

Valorant, Riot Games’in renkli, taktiksel nişancı oyunu ve popülaritesi süratle arttı. Hesabınızı inançta tutmak için şifrenizi aşikâr aralıklarla değiştirmeniz değerli. Valorant şifre değiştirme adımlarını takip ederek hesabınızın şifresini süratlice değiştirebilirsiniz. Mevcut şifrenizi hatırlamıyorsanız, şifrenizi sıfırlamak için Valorant şifremi unuttum bölümündeki adımlara bakabilirsiniz.

Başa dön tuşu