Xbox Game Pass resmen PC için duyuruldu

Microsoft, Xbox Game Pass’i resmen PC kullanıcılarıyla buluşturuyor. Uzun bir müddettir beklenen duyuru bugün Microsoft yetkilileri tarafından resmen yapıldı. 100’den fazla yüksek kalite oyun barındıracak olan Xbox Game Pass, çok yakında PC oyuncularının hizmetine sunulacak.

Microsoft Gaming’in lider yardımcısı Phil Spencer, bugün yayınlanan bir blog yazısında,”İki yıl evvel, Xbox Game Pass’i Xbox One kullanıcılarının hizmetine sunmuştuk. Geride bıraktığımız süreçte bu stil yüksek kaliteli bir oyun kütüphanesinin oyuncular ve oyun geliştiricileri için ne kadar kıymetli olabileceğini gördük. Artık birebir sistemi PC oyuncularının ve PC geliştiricilerinin hizmetine sunmaya hazırlanıyoruz. Yeni Xbox Game Pass’i PC oyuncularının muhtaçlıklarını düşünerek külliyen PC topluluğuna özel olarak geliştirdik.” sözlerini kullandı.

Xbox One’da kullanılan Xbox Game Pass kütüphanesi şu anda 200’den fazla oyuna sahip. PC için Xbox Game Pass ise 100’ün üzerinde bir oyunla servise başlayacak. Microsoft şu anda ortalarında Bethesda, Devolver Digital, Paradox, Sega ve Deep Silver üzere stüdyoların da yer aldığı birçok ünlü geliştirici ve yayıncı firmayla muahede sağlamış durumda.

Xbox Game Pass servisine abone olan oyunseverler birebir vakitte Microsoft tarafından geliştirilen oyunları çıktığı gün rastgele bir ek fiyat ödemeden oynayabilecek. Son olarak Microsoft Store’daki oyunlarda %20’ye varan indirimler de Xbox Game Pass abonelerini bekliyor olacak.

PC için Xbox Game Pass’in fiyatı ve çıkış tarihi konusunda şu an için resmi bir açıklama yapılmadı. Servisin Xbox One versiyonu şu anda Türkiye’de aylık 59 TL’ye satılıyor. PC için de benzeri bir fiyat siyasetinin izleneceğini kestirim ediyoruz.

Microsoft, E3 2019’da hususla ilgili ayrıntılar vermeye devam edecek. E3 2019’un Microsoft için hareketli geçeceği kestirim ediliyor. 

Başa dön tuşu