Xiaomi 13 serisinin küresel çıkış tarihi açıklandı!

Kısa mühlet evvel Xiaomi, Çin’de gerçekleştirilen özel bir aktiflikte amiral gemisi Xiaomi 13 serisini duyurdu. Bu bağlamda yeni akıllı telefonların global pazara ne vakit adım atacağı da büyük bir merak konusu oldu diyebiliriz. Bugün teknoloji devi, nihayet Xiaomi 13 serisinin global lansman tarihini duyurdu.

Xiaomi 13 global çıkış tarihi muhakkak oldu

Bugün erken saatlerde yeni bir duyuru paylaşan Xiaomi, Xiaomi 13 ve Xiaomi 13 Pro modellerinin yaklaşan MWC 2023 aktifliği sırasında global pazar için tanıtılacağını duyurdu. Bilmeyenler için her yıl düzenlenen MWC (Mobil Dünya Kongresi), çeşitli akıllı telefon ve ilgili teknolojilerin tanıtıldığı büyük bir aktifliğe mesken sahipliği yapıyor. Bu yıl yeni aktiflik, 27 Şubat ila 2 Mart ortasında Barselona’da gerçekleştirilecek.

 

Ayrıca Xiaomi, MWC 2023 etkinliğinde tanıtılacak yeni teknolojilere işaret eden bir tanıtım görseli de paylaştı. Lakin bu gelişmelerin neler olduğu şu an için bilinmiyor. Yakın vakitli sızıntılar, aktiflik sırasında Xiaomi 13S Ultra yahut Xiaomi 13 Ultra’nın da tanıtılacağını söylüyor. Çünkü Xiaomi 12S Ultra, Xiaomi 12 duyurusundan kısa bir mühlet sonra karşımıza çıkmıştı.

Başa dön tuşu